Nežinia, kaip atrodo Jūsų sodas ar daržas po sezono, bet mūsiškiam tikrai reikia generalinės tvarkos. Ir nors atrodo, kad spalį pagaliau galima ramiai ištiesti kojas prieš televizorių ar pagaliau prisėsti prie mėgstamos knygos, sode ar darže rudenio viduryje dar yra pilna nebaigtų darbų. Vienas iš jų – surinkti ir sudėti įrankius, krepšius, maišus, dėžes į vietą. Vienas iš tokių daiktų yra įvairaus dydžio vazonai ir vazonėliai. Ir nors gali atrodyti, kad jiems geriausia vieta sandėliuke, o suskilusiems – šiukšliadėžėje, žvilgtelėkite, kaip praktiškai juos galima panaudoti.

Panaudoti laikinai nereikalingus vazonėlius galima jau dabar prisodinant į juos įvairiausių prieskonių ir surikiuojant juos ant palangės namuose. Tai gali būti petražolės, bazilikas, kiti Jūsų mėgstami prieskoniai, kuriuos galėsite panaudoti patiekalų pagardinimui. Kiekvieną kartą nuskynus baziliko lapelį ar petražolių šakelę, Jūsų namai netikėtai pakvips pavasariu ir bus ne tik paskutinis potėpis patiekalui, bet ir padės gydyti pavasario ilgesį.

Rudenį ir žiemą sodas ar daržas apmiršta, jame trūksta spalvų ir judesio. Sugrąžinti gyvenimą galite panaudodami vazonėlius įvairioms skulptūroms formuoti. Tai gali būti ir labai elementarūs kūriniai, pavyzdžiui, iš skirtingo dydžio vazonėlių galite padaryti mažyčius žmogeliukus, bet tai gali būti ir žirgas ar traukinukas. Bus dar gražiau, jei į šias skulptūras ar geometrines figūras įkomponuosite lemputes. Tamsiais vakarais šios šviečiančios kompozicijos džiugins Jūsų akį ir priartins šventinį periodą.

Jeigu turite vaikų arba išsaugojote vaiką savyje, kol kas nereikalingus vazonėlius galite panaudoti vietoj popieriaus lapo ar drobės. Spalvinti vazonėlius galite ir tik šeimos rate, bet galite šią idėją panaudoti ir įvairių vaikų vakarėlių metu. Tai bus žavus prisiminimas apie renginį, o jeigu tikrai turite per daug vazonėlių, galite išdalinti svečiams išlydėdami juos namo. Įvairiomis spalvomis ir raštais išmargintus vazonėlius jie ir Jūs galėsite palikti ir namie arba lauke, kur jie paįvairins šiuo metu laiku sode dominuojančius pilkus tonus.

Nesuskilusius ir tvirtus vazonėlius rudenį, žiemą ir ankstyvą pavasarį galite panaudoti vietoj inkilų paukščiams sode lesinti. Tam prireiks daugiau padėkliukų, kuriuos reikėtų tvirtai pritvirtinti prie vazonėlio. Taip pat nepamirškite padaryti skylutės lesalui byrėti. Neabejojame, kad paukščiai greitai supras, kokia šio vazonėlio paskirtis, bet jeigu norite, galite įkomponuoti ir netikrą paukštį į šią labai praktišką kompoziciją. Daugiau džiaugsmo turėsite, jeigu šį vazonėlį pakabinsite, kur nors netoli lango. Niūriomis dienomis galėsite paukščius stebėti neišeidami iš namų.

Suskilusius vazonėlius ir net šukes taip pat galima praktiškai panaudoti. Žvilgtelėkite į paveikslėlį aukščiau, kokį mini sodą galima suformuoti iš to, ką jau ketinote išmesti. Jeigu nesate televizoriaus ar knygos mėgėjas, padaryti tokią mini oazę užtruks ne vieną vakarą, tad būsite užimtas, kol lauksite pavasario.  Na, o pusiau suskilusį vazonėlį galima panaudoti varlėms į sodą pritraukti, kai atšils orai. Padėta ant žemės vazonėlio pusė suformuos tamsią užuovėją, kurias taip mėgsta varlės. Pačios varlės gal ir neatrodo patraukliai, bet jos, misdamos vabzdžiais ir kitais smulkiais gyviais, išnaikina nemažai sodo ir daržo kenkėjų.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>