Jau daugiau nei 10 metų profesionalų sukurta liūčių kontroliavimo sistema GRAF „Infiltration tunnel“ padeda kontroliuoti perteklinį vandenį po liūčių ir taip sumažina arba visiškai eliminuoja neigiamas liūčių pasekmes. Už dizainą ir kokybę apdovanojimus pelniusi sistema ypač patraukli dėl to, kad užima mažai vietos, yra nebrangi bei gali būti montuojama ir miesto, ir kaimo sąlygomis („Kaip išvengti užlietų daržų kaimo vietovėse?“). Būtent dėl šių pagrindinių savybių ją noriai renkasi ir privatus, ir viešas sektorius.

Vienas tunelis sveria tik 11 kg, bet toks lengvas svoris netrukdo atlaikyti net sunkiasvorius automobilius ar intensyvų eismą. Iš itin tvirtų medžiagų pagamintas tunelis tikrai nusipelno būti pavadintas inovacija. Jo kūrėjai taip pat sugalvojo, kaip nesudėtingai apsaugoti tunelį nuo apsinešimo įvairiais nešvarumais. Taigi, tunelis privalo būti uždengtas specialia geotekstilės medžiaga, kuri užtikrina, kad pro ją prasiskverbs vanduo, bet ne dumblas ar kitos dalelės, kurios galėtų pakenkti sistemai.

Kiek geotekstilinės medžiagos – apsaugos – reikia sistemai, priklauso nuo to, kokio ilgio tunelis yra montuojamas. Vieno tunelio ilgis yra 1, 16 m, bet pagal poreikį, tunelis gali būti tęsiamas tiek, kad atitiktų poreikius. Apskaičiuoti, kokio ilgio tunelio reikės paprastam vartotojui, gali būti nelengva, todėl mes rekomenduojame prieš įsigyjant sistemą pasitarti su mūsų specialistais. Būtų apmaudu, jei sumontuotumėte sistemą, o dėl per trumpo tunelio/nepakankamos tūrio ji negalėtų pilnai atlikti liūčių kontroliavimo funkcijos.

Teigiama pusė, kad net jeigu būtų ir apsiskaičiuota, ištaisyti klaidą būtų ganėtinai paprasta. Šiai sistemai įrengti nereikia gilių kasybų, todėl, paaiškėjus, kad reikėtų papildomai sumontuoti dar keletą tunelių, didelių papildomų darbų nereikėtų – tik įsigyti tunelį ir geotekstilės medžiagą, kuri užtikrina ilgaamžį tunelio naudojimą. Dar vienas elementas, kuri rekomenduotumėme užterštose zonose – specialus filtras, kuris pasirūpintų, kad į sistemą nepatektų šiukšlių ar detalių, kurios galėtų ją užteršti.

Daugiau informacijos apie infiltracinius tunelius rasite čia

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>