Mūsų lietuviškos patarlės „ką pasėsi, tą ir pjausi“ prasmė geriausiai atsiskleidžia artėjant derliaus nuėmimo metui. Rugpjūtis – vienas iš pirmųjų mėnesių, kai jau galime mėgautis tikraisiais darbo rezultatais. Šiemet didelių gamtos kataklizmų neturėjome, todėl prognozuojamas vidutiniškai geras derlius. Žinoma, prognozės visos šalies mastu nuo Jūsų sodo ar daržo gali kiek skirtis, bet tikimės, kad kol kas esate patenkinti pirmosiomis daržovėmis, vaisiais, jų kiekiu ir kokybe.

Taigi, rugpjūtį pats laikas skinti vasarinių veislių kriaušes, obuolius slyvas. Mes ragintume obuolius skinti per kelis kartus. Ne tik todėl, kad gailėtume Jūsų rankų ir nugaros, bet ir todėl, kad vasariniai obuoliai sunoksta nevienodai. Rekomenduojama pirmiausia nuskinti labiausiai sunokusius ir didžiausius vaisius. Apmaudu, kad šio populiaraus vaisiaus šįmet užderėjo mažiau, palyginti su rekordiškais skaičiais praėjusiais metais!

Deja, nuskintas kriaušes ir slyvas reikės suvartoti gana greitai, o štai vasarinius obuolius galima išlaikyti ilgiau nei mėnesį. Pagrindinės taisyklės skinant obuolius: jų negalima suspausti, sužeisti, ištraukti kotelio. Jokiu būdu nesudėkite kartu pažeistų obuolių su sveikais! Kitas svarbus patarimas, nesvarbu, kaip būtumėte pavargę, nepalikite obuolių krepšiuose net ir nakčiai. Jeigu norite, kad obuoliai kuo ilgiau išsilaikytų, nuskynus kuo greičiau suneškite į vėsią patalpą.

Kalbant apie laistymą, gana dažnai rugpjūčio mėnuo būna ganėtinai sausas, nelietingas. Panašu, kad tokia planuoja būti priešpaskutinė ir paskutinės rugpjūčio savaitės.  Užėjus sausiems orams, daugumai vaismedžių, kurie brandina derlių, reikia pakankamai drėgmės. Taigi, nors rugpjūtį ir taip nusimato gausybė darbų sode,  tokių kaip šakų genėjimas, ankstyvųjų bulvių kasimas, braškių sodinimas ir kt., nepamiršdami laiku gausiai palaistyti vaismedžių, galite tikėtis  pilnesnių krepšių obuolių.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>