Apie šias ypatingas „Garantia“ plyteles rašėme ir anksčiau („Surenkamas takelis daržui, sodui, pirčiai ir žygiams“), tačiau šios plytelės turi tiek privalumų, kad viename straipsnyje neįmanoma aprašyti. Šios plytelės gali būti naudojamas ne tik kaip dekoratyvinis takelis ar aikštelė sode darže, gėlyne, bet ir ten, kur gali būti slidu ar reikia specialios dangos vandeniui nutekėti. Šios plytelės tam irgi gali būti pritaikytos. Tiesiog patieskite jas ant grindų priepirtyje arba sodo ar daržo lauko duše, po kriaukle ir pan.

Mūsų nuomone, vienas didžiausių šio takelio pranašumų yra galimybė jį transformuoti kaip tik norite. Takelis gali būti kvadrato, rombo, stačiakampio formos, būti pratęsiamas į ilgį tiek, kiek reikia (viena plytelė yra 70 cm ilgio), turėti papildomas sekcijas per vidurį. Kelias kombinacijas matote paveikslėlyje aukščiau.

Takelio plotis – dar viena savybė, kuri gali būti pasirenkama pagal Jūsų poreikius. Atsižvelgiant į tai, kam takelis bus naudojamas, galite naudoti vienos plytelės pločio taką. Viena plytelė yra 24 cm ir jos visiškai pakanka vienam žmogui praeiti arba karučiui pravežti. Bet jei manote, kad norėsite platesnio tako, galite naudoti kelias plyteles. Jei ketinate iš plytelių formuoti aikštelę, jos dydis irgi yra visiškai Jūsų rankose. Naudokite tiek plytelių, kiek tik Jums reikia.

Dar vienas privalumas, kurį svarbu paminėti, tai galimybė išrinkti arba lengvai perkelti takelį į kitą vietą. Natūralu, kad vagos darže keičiasi beveik kasmet, priklausomai nuo to, ką norite ir kiek norite konkrečiai sodinti. Ypač tai aktualu kalbant apie gėlynus. Įsivaizduokite, jei turite įprastus kietos dangos – akmens, betono, plytelių, medinių lentų takelius. Net jei turite minkštos dangos takelius iš skaldos, žvirgždo ar smėlio, juos išardyti nėra taip paprasta, todėl jie gali riboti Jūsų kūrybiškumą, kompozicijų įvairovę.

Na, o straipsnį užbaigsime dar vienu  savitumu – takelio spalva, kuri taip pat labai paranki. Subtili žemės spalva ne tik puikiai įsikomponuoja į gėlyną, daržą ar sodą, bet ir yra patogi tuo, kad tokio tako nereikės dažnai valyti, ypač, jei jį naudosite kaip prieangį ar aikštelę prie sodo namelio, pirties, palapinės.  Taigi, „Garantia“ apgalvojo viską taip, kad Jums daržininkavimas teiktų tik malonumą ir būtų kaip įmanoma patogesnis.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>