Šį kartą kalbėsime apie dviprasmiškai vertinamus sodo ar daržo svečius – paukščius. Viena vertus, jie padeda praretinti kenkėjiškų vabzdžių gretas ir taip prisideda prie sodo ar daržo puoselėjimo, tad kai kurie sodininkai ir daržininkai kaip įmanydami juos bando prisivilioti. Kita vertus, paukščiai patys tampa kenkėjais, kai įsisuka į vyšnias, trešnes, slyvas, braškes, uogakrūmius, o tada jau tenka galvoti, kaip šiuos svečius išprašyti. Kokie būdai efektyviausi? Visa tai aptarsime straipsnyje.

Į juodąjį sąrašą dėl savo niekšybių papuola varnėnai, strazdai, kėkštai, kuosos, žvirbliai ir kiti paukščiai. Nors rūšys skirtingos, beveik visiems jiems naudojamos tos pačios atbaidymo priemonės: visa, kas blizga, ryšku,  skleidžia kokį nors garsą, juda. Įdomu tai, kad įvairios baidyklės, ypač tos, kurios primena katiną ar vanagą taip pat gali padėti tam tikrais atvejais. Bėda ta, kad ir jie, ir įvairūs malūnėliai, varpeliai, vėliavėlės, veidrodėliai ilgainiui nebeveikia, nes paukščiai po kurio laiko pamato, kad jie nekelia realaus pavojaus.

Taigi, visoms aukščiau išvardintoms priemonėms reikia neišsenkančio kūrybiškumo ir laisvo laiko. Jeigu mėgstate karpyti, klijuoti, lankstyti, verti ir esate nusiteikęs bent kas kelias savaites keisti priemones, tai gali būti pramoga ir smagus laiko praleidimo būdas. Vis dėlto, kūrybiškumui išsekus arba pamiršus pakeisti priemones naujomis, rizikuojate prarasti vyšnių ar braškių derlių tiesiog per vieną parą. Ką daryti, jog taip nenutiktų ir galėtumėte užsiimti kitais darbais arba mėgautis poilsiu, kai toks metas ateina?

Mes siūlome pagalvoti apie tinklą, kuris kol kas yra efektyviausias ir ilgalaikis būdas atbaidantis paukščius nuo Jūsų vaisių ir uogų. Nors uždegti medžius ir krūmus prireiks laiko ir šiokių tokių investicijų, tinklas vis dėlto vertinamas kaip patikimiausia apsauga. Svarbiausia, kad jis būtų iš kokybiškų medžiagų ir pakankamai tankus, jog paukščiai negalėtų nutūpti.  Apsaugokite savo būsimą derlių jau dabar!

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>