Šiandien kalbėsime apie vieną iš vaisių, be kurių neįsivaizduojamas lietuviškas daržas – tai pomidorus. Taip taip, dėl savo savybės veisti dažniausiai raudonos spalvos uogos tipo vaisius, pomidoras yra priskiriamas prie vaisių. Pomidoras – dažnas svečias ant mūsų stalo, jis naudojamas, kaip garnyras, dedamas į salotas, gali būti konservuojamas, džiovinamas, jis yra sudedamoji pomidorų padažo, kečupo dalis. Taigi, kaip šio gėrio prisiauginti pakankamai ir koks gi laistymas yra jiems tinkamiausias?

Mes, lietuviai, dažniausiai auginame pomidorus šiltnamyje. Lauke pomidorai irgi gali augti, bet šeimininkės linkusios labiau pasitikėti šiltnamiu, o lauke sodina tik tada, kai sodinukų atlieka ir juos gaila išmesti. Nuomonės skirtingos, bet dauguma linkę teigti, kad pomidorai šiltnamyje auga greičiau, bet auginti lauke – sodresnio skonio. Nepabandžius patiems, sunku pasakyti. Bet kokiu atveju, ir auginti lauke, ir auginti šiltnamyje skirsis nuo nusipirktų prekybos centre, todėl auginti savo pomidorus tikrai verta.

Deja, pomidorai vienas iš vaisių, kuris reikalauja nemažai dėmesio ir yra lepūs.  Jei daigai sudygo puikiai, praėjo pikiavimą ir grūdinimą bei sėkmingai prigijo lysvėse lauke arba šiltnamyje, toliau viskas priklausys nuo šilumos ir tinkamo laistymo. Laistomi pomidorai retai, maždaug 2 kartus per savaitę, tačiau gausiai. Laistyti reikia apie augalą, saugant stiebą. Geriausia, jei laistysite pirmoje dienos pusėje šiltu 20-25 laipsnių vandeniu. Skamba labai atsakingai, bet laistymo rinkinys „Laistymo padėjėjas“ gali šį procesą palengvinti.

Šie rinkiniai ypatingi tuo, kad laistymo mazgai turi po keturias kojeles, kurios lengvai sminga į dirvožemį. Tekėdamas kojelėmis vanduo laisto tikslingai tik augalo šaknis, tad stiebas tikrai bus apsaugotas. Laistant tik šaknis vanduo nėra išeikvojamas žemei aplink augalus, todėl bus mažiau piktžolių, menkesnė ligų tikimybė, vadinasi ir geresnis derlius. Jei naudosite gravitacinio tipo rinkinius, būsite tikri, kad pomidorai laistomi šiltu vandeniu, taip, kaip ir rekomenduojama.

Daugiau apie šį mažai pradinių investicijų reikalaujantį sprendimą galite rasti tinklapyje www.laistymopadejejas.lt, taip pat galite parašyti el. paštu info@maidina.lt arba paskambinti telefonu 8 5 276 00 41. Investicija į kokybišką laistymą Jums atsipirks keleriopai – tą liudija nepriekaištingas tokių sistemų veikimas profesionaliuose ūkiuose. Didelis privalumas, kad tiek vandentiekio, tiek gravitacinio tipo laistymo rinkiniams taikoma 1 metų garantija.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>