Šį kartą kalbame apie dar vienos itin populiarios daržovės mūsų šiltnamiuose ir darže laistymą – agurkus. Jie, kaip ir pomidorai bei daugelis kitų daržovių, gali būti konservuojami, marinuojami, t. y. valgomi ištisus metus. Agurkai – neatsiejama kasdienio mūsų raciono dalis – nėra maistingi, bet jie turi nemažai mineralinių medžiagų, mikroelementų, vitaminų, eterinių aliejų, jie daro teigiamą fiziologinį poveikį žmogaus organizmui.

Kaip gi laistyti agurkus, kad galėtumėte džiaugtis gausiu agurkų derliumi? Būsime atviri, vieningos nuomonės nėra. Vieni teigia, kad agurkų laistymas prie šaknų yra pats geriausias, kiti, kad agurkai mėgsta, kai vanduo patenka ant lapų. Laistymo palei šaknis šalininkai tvirtina, kad laistant tiesiai ant lapų, užpuolus ligoms jos greičiau plinta. Kita vertus, jei augalas sveikas, laistymas ant lapų grėsmės nekelia.

Mūsų nuomone, didžiausią grėsmę kelia ir labiausiai agurkų kokybei ir kiekybei kenkia persistengimas laistant. Per didelė drėgmė pūdo augalo šaknis ir stiebą, augalas tampa nebeatsparus, jį lengvai pažeidžia įvairios virusinės, bakterinės ir grybinės ligos, tad tikėtis skanių ir sveikų agurkų būtų sudėtinga. Taip nutikus, geriausia padaryti pertrauką ir kurį laiką nelaistyti, o jei tai šiltnamis – užtikrinti pakankamą vėdinimą.

Peršasi išvada, kad rinkdamiesi lašelinį agurkų laistymą mažiau rizikuosite. Tokios sistemos gali veikti dviem būdais:  ir esant vandentiekio slėgiui, ir veikiant gravitacinei jėgai. Iš patirties galime pasakyti, kad agurkai mėgsta drungną vandenį, todėl šiuo atveju rekomenduotume gravitacinius laistymo rinkinius kartu su rezervuaru lietaus vandeniui kaupti.  Susidomėjote? Daugiau informacijos galite rasti tinklapyje www.laistymopadejejas.lt

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>