GRAF „EcoBloc Inspect flex” sistema – tai sprendimas tiems, kurie kenčia nuo pavasarinių liūčių sukeltų padarinių savo sklype. Ar tai būtų patvinęs kiemas, veja, ar daržas, paprastai tai sukelia daug nepatogumų. Pavasario turėtų būti laukiama su džiaugsmu, o nerimas, kad Jūsų turtas ir vėl gali būti  sugadintas, tikrai gali aptemdyti šį laukimą. Liūčių sukelti potvyniai neretai sugadina ir kilnojamąjį, ir nekilnojamąjį turtą (rūsį, garažą, pamatus), o tai skaudžiai atsiliepia finansiškai.

Sumontuoti GRAF „EcoBloc Inspect flex” sistemą Jūsų valdoje daug paprasčiau ir pigiau nei pajungti namą prie miesto kanalizacijos vamzdyno. Trumpai tariant, ši modulinė sistema „surenka“ vandens perteklių specialiame rezervuare ir vėliau palaipsniui leidžia vandeniui susigerti į dirvožemį, taigi, naudodami šią sistemą visada turėsite sausą paviršių. Tokiam sprendimui nereikalingi vamzdžiai, gilios kasybos, be to, turint šią sistemą, nebereikės leisti santaupų kitiems drenažo, nuotekų valdymo sprendimams ar siurbliams.

Kalbant apie žalą dirvožemiui, potvyniai kiša koja gausiam derliui tiesiogiai ir netiesiogiai. Tiesiogiai, kai vanduo užlieja daržus, kuriuose augalai jau yra augimo proceso pusiaukelėje, ir netiesiogiai, kai per didelio dirvožemio drėgnumo, augalai sunkiai dygsta, o jei sudygsta, nemezga tiek vaisių, kiek jų būtų galima tikėtis palankiomis sąlygomis. GRAFT sprendimas padėtų sumažinti arba visiškai išvengti liūčių padarinių.

Ši sistema idealiai tinka ten, kur tiesti kanalizacijos vamzdynus arba per toli, arba vietovė labai tankiai apstatyta ir esami pastatai, stovėjimo aikštelės, keliai yra trukdis tokiems kasinėjimams vykdyti. GRAF „EcoBloc Inspect flex” modulinis sprendimas taip pat „nuima“ dalį spaudimo nuo centralizuotos kanalizacijos sistemos, tad tokiose šalyse, kur gyventojų skaičius didelis, pavyzdžiui, Vokietijoje, turėti individualias liūčių kontroliavimo sistemas yra netgi rekomenduojama. Daugiau apie šios sistemos privalumus rasite straipsnyje „Pavasario liūtys. Ar įmanoma jas sukontroliuoti?“.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>