Neseniai rašėme apie GRAF „EcoBloc Inspect flex” modulinę sistemą kuri užkerta kelią potvyniams. Panašią funkciją atlieka ir  kita GRAF sistema, kurią norime pristatyti šiandien. Skirtumas nuo GRAF „EcoBloc Inspect flex” sistemos toks, kad vandeniui kaupti naudojami ne kvadratiniai moduliai, bet tunelis, todėl ir sistema vadinama GRAF „Infiltration tunnel“. Kitaip nei modulinė sistema, kuri gali būti klojama keliais aukštais dėl modulių specifikacijos, ši tunelinė sistema gali  turėti tik vieną lygį.

Gali kilti klausimas, o kam gi GRAF reikėjo sukurti dvi skirtingas sistemas lietaus sukeltiems potvyniams valdyti. Nors GRAF „EcoBloc Inspect flex” sistema puikiai gali būti montuojama tiek mieste, tiek kaimo vietovėse, vis dėlto dėl savo galimybės „augti“ modulinė sistema yra daug populiaresnė didmiesčiuose. Taigi, GRAF kompanija sukūrė kitą – tunelio principu grįstą sistemą potvyniams valdyti, kuri tenkintų mažesnius poreikius, t. y. jei turite nedidelį skypelį arba gyvenate kaime.

Užsiminėme, kad kitaip nei modulinė „EcoBloc Inspect flex”, tunelinė gali turėti tik vieną lygį. Bet tai nereiškia, kad negalite turėti dviejų ar trijų tunelių vienas šalia kito. Taip pat priklausomai nuo kritulių kiekio ir potvynio rizikos lygio, galima rinktis 300 arba 600 litrų tunelius. Tuneliai taipogi turi du atvirus galus, tad jie gali būti tęsiami į ilgį. Apie šios sistemos lankstumą byloja ir tai, kad vienas tunelis tesveria tik 10 kg, tad transportavimui nereikės specialios transporto priemonės, o montavimui – darbininkų brigados.

Ši vokiška patvari, greitai surenkama, lengvai sumontuojama, paprastai valoma ir dideles apkrovas atlaikanti sistema – tikras atradimas. Ji gali būti įrengta ir po automobilio stovėjimo aikštele, nes jai nebaisios net sunkvežimio apkrovos. Tiesa, prieš nuspręsdami, kokio dydžio ir ilgio tunelio Jums reikia, įvertinkite dirvožemio sudėtį (tai lemia, kokiu greičiu dirvožemis gali įsisavinti vandenį) ir stogo, nuo kurio bus renkamas vanduo, kvadratūrą. Kuo molingesnė žemė ir kuo didesnis stogo plotas, tuo didesnis privalo būti rezervuaras.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>