Norite būti tikri, kad Jūsų laikas ir investicijos į daržininkavimą atsipirks? Tuomet Jums reikia automatinės oro sąlygas matuojančios sistemos, kuri atsižvelgdama į sensorių rezultatus, reguliuotų laistymą. O gal ieškote pranašumo prieš konkurentus? Tokia sistema leis sutaupyti vandenį, o tai gali turėti įtakos galutinei Jūsų produkcijos pardavimo kainai.  Jei ji mažesnė, Jūs turėsite pranašumą rinkoje.  O jei auginate sau, kodėl nepasinaudoti aplinkai draugiškos sistemos teikiamais privalumais?  Ji neabejotinai prisidės prie senkančių vandens išteklių tausojimo.

Ši išmintinga automatinė sistema gimė laistymo sistemas gaminančios „Irritol“ kompanijos inžinierių dėka. Žinoma ir visame pasaulyje vertinama kompanija sukūrė sistemą vadinamą „Climate Logic“. Ši išmani sistema susideda iš siųstuvo, kuris kasdien matuoja kritulių kiekį, saulės radiaciją ir oro temperatūrą, imtuvo ir programatoriaus, kuris remdamasis konkrečios dienos rezultatais ir esama duomenų baze, reguliuoja laistymo režimą. Tai reiškia, kad Jums nebereikės pačiam to daryti kas kartą, kai keičiasi oro sąlygos.

Svarbu pridėti, kad sistema jokiu būdu nenuneigia Jūsų patirties, todėl Jūs galite daryti pakeitimus, jei manote, kad jie reikalingi. Tik Jūs geriausiai žinote, ką auginate, kokios rūšies dirvožemis, kiek saulės paprastai gauna laistomas plotas, Jūs geriausiai nusimanote apie vietinį klimatą. Sistemai tereikia žinoti šią informaciją ir į ją bus atsižvelgta parenkant laistymo intensyvumą ir dažnumą.  Taip pat didžiulis privalumas, jog programatorius turi sukauptą duomenų bazę, kurioje sukaupta paskutinių metų oro prognozės.

Sistema, nors ir atlieka sudėtingus skaičiavimus ir prognozes, vartotojų džiaugsmui, yra labai paprastai instaliuojama ir tam nereikia laidų raizgalynės! Programatorius informaciją iš siųstuvo gauna per imtuvą, tad viskas, kas matoma yra subtilus baltos spalvos siųstuvas virš stogo bei prie tvirto pagrindo montuojamas daug vietos neužimantis imtuvas ir programatorius. Vadovaujantis instrukcija sumontuoti ir pajungti imtuvą su programatoriumi galima net ir patiems. Tiesą sakant, tai geriausias būdas susipažinti su sistema ir iš karto pamatyti jos privalumus.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>