Lietaus vandens rezervuaras jau įsigytas ir panašu, kad nuo kito pavasario 1) sutaupysite pinigėlius, kuriuos išleistumėte apmokėdami vandens sąskaitas, 2) augalus laistysite jiems tinkamesniu lietaus vandeniu, 3) tausosite gana ribotus pasaulinius gėlo vandens išteklius. Vis dėlto, norint rinkti lietaus vandenį, būtina ne tik turėti lietaus surinkimo rezervuarus, bet ir ant lietvamzdžių montuojamus filtrus. Vokiečių gamintojas „Graf“ siūlo aukštos kokybės filtrus tiek tradiciniams, tiek stačiakampiams lietvamzdžiams.

Filtrai būtini, nes:

- patikimai atskiria didesnius nešvarumus nuo lietaus vandens,

-  nukreipia lietaus vandenį į lietaus surinkimo rezervuarą,

- apsaugo rezervuarą nuo perpildymo.

Vietovėse, kur auga daug lapuočių, gamintojas „Graf“ rekomenduoja lapų skirtuvą. Jis atskiria lapus ir kitus teršalus nuo lietaus vandens, taip apsaugodamas lietaus nutekėjimo vamzdį nuo užsikimšimo. Šis skirtuvas savaime išsivalo, jam nereikia priežiūros. Be to, skydelis taip patogiai nusiima, kad nereikia nuimti viso filtro-lapų skirtuvo.

Paprastai ir greitai montuojami ir iš labai patvaraus, nepermatomo polietileno pagaminti filtrai yra ne tik skirtingų išmatavimų, formų, bet ir spalvų, tad pirkėjas gali rinktis iš juodos, baltos, smėlio, rudos spalvos filtrų. Vokiška kokybė – tai garantas, kad filtrai atitinka aukščiausius standartus ir yra atsparūs oro sąlygoms, atlaikantys tiek vasaros karšius, tiek žiemos šalčius. Filtrai „Speedy“ arba „Rapido“ tiks tiems, kurie nori ypatingo spartumo ir patogumo, nes juos tvirtinant nereikia demontuoti lietvamzdžio.

Į kokius parametrus reikėtų atkreipti dėmesį prieš renkantis filtrą? Pirmiausia reikėtų sužinoti stogo plotą. Jeigu filtras bus per mažas, jis nespės praleisti jam per didelio kiekio vandens. Tai reiškia, kad vanduo suras kitą kelią, o tai gali pridaryti daug nemalonumų. Suprantama, kad kuo didesnis plotas, tuo pajėgesnio reikia filtro.  Jeigu stogas neviršija 50 kvadr. metrų, pilnai užtenka filtrų „Device“ arba „Quatro“, jei tai stačiakampio formos lietvamzdis. Jeigu stogo plotas yra apie 80 kvadratinių metrų, jau reikėtų filtro „DeLuxe“. Lietvamzdžiai dažniausiai yra standartinio skersmens nuo 70 iki 100 mm ir 65×65 mm, jeigu kalbame apie filtrą „Quatro“.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>