Jeigu tie, kurie daržoves ir vaisius auginomės tik savo malonumui, skanavimui vasarai ir vitaminams žiemai ir dabar ilsimės po rudens derliaus nuėmimo, tai ūkininkai, kurie augina daržoves ir vaisius arba gėles prekybai, dažniausiai, jei tik leidžia oro sąlygos, poilsio neturi ir žiemą. Jie tinkama augalų priežiūra turinti rūpintis visus metus. Žiema visuomet yra susijusi su ekstremalesnėmis oro sąlygomis ir rizika, kuri dažniausiai yra susijusi su šalnomis, kurios negailestingai gali pražudyti augalus.

„Flipper“ – purkštukas nuo šalnų. Atrodytų, kaip toks mažas įrengimas gali kovoti su gamtos stichija, bet jis iš tiesų gali. Paslaptis tame, kad įjungus sistemą dideli vandens lašai minimizuoja greitą jų užšalimą. Svarbiausia, ką reikia padaryti, tai įsitikinti, kad purkštukas tvirtai patvirtintas prie stulpo ir kad vandens srovė ir augalai yra vienoje linijoje. Taip pat svarbu, kad įjungtumėte sistemą anksčiau negu bus pasiekta kritinė temperatūra. Išjungti sistemą galima tik tada, kai temperatūra lauke nusistovi ir persirita į pliuso pusę.

Kitos išskirtinės „Flipper“ purkštuko savybės:

- Purškia labai ilga, siaura juosta

- Sunaudoja iki 70% mažiau vandens lyginant su tradicinėmis sistemomis

- Saugu naudoti esant šalčiui

- Kalvotose vietovėse ar esant ilgoms eilėms nebūtina naudoti tėkmės reguliatoriaus

- Žemos diegimo ir siurbimo išlaidos

- Takai išlieka sausi. Tai palengvina darbuotojų ir technikos priėjimą prie augalų.

Tikriems profesionalams tikriausiai svarbios ir techninės sąlygos, kurios būtinos, kad purkštukas „Flipper“ veiktų  nepriekaištingai. Taigi, rekomenduojamas darbinis slėgis yra  2-3 bar, vandens debitas 25 – 45 l/val., o filtravimo reikalavimai – 130 mikronų. Taip pat reikia žinoti, kokia turi būti sistemos įjungimo temperatūra atsižvelgiant į oro sąlygas, pavyzdžiui, jeigu  lauke -9.5, tai sistemos įjungimo temperatūra turi būti +4.0, jeigu lauke -1.5, tai sistemos įjungimo temperatūra turėtų būti ne aukštesnė nei +0.5. Detalesnę informacija apie šį purkštuką rasite čia. Apsaugokite savo daržą nuo šalnų!

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>