Įsivaizduojame, kad net ir kelios valandos sode ar darže pliaupiant lietui ir šaltam vėjui gairinant veidą, atrodo kaip lažas, bet taip jau yra, kad prieš žiemą reikia apeiti visus sodo ir daržo kampus ir ten, kur atrodo, kad „palauks iki pavasario“, iš tiesų laukti negali, nes maži įskilimai, plyšiai, kurie dabar atrodo neverti dėmesio iš tiesų gali sukelti daug žalos, neretai, nepataisomos. Taigi, pasirūpinus tinkama apranga, šiltomis kojinėmis ir guminiais, skirkite popietę paruošti savo sodą ir daržą  bei jo įnagius žiemai.

Pirmiausia, pasirūpinkite prietaisais, ypatingai elektriniais arba kurie naudoja skystą kurą, pavyzdžiui benziną. Geriausia, jeigu juos išvalytumėte, sutemptumėte reikalingas dalis ir užtikrintumėte, kad bus laikomi sausai visą žiemą. Ta pati taisyklė galioja ir paprastiems lauko padargams: šakėms, grėbliams ir pan. Kol į sandėlį dedate vienus, pats metas iš jo iškeldinti kitus – žiemą naudojamus įrankius, pavyzdžiui kastuvus. Nėra nieko blogiau užėjus pūgai pamatyti, kad Jūsų kastuvai pačiame sandėlio gale, o neduok die ir dar įskilę ar sulūžę.

Prie priemonių, kuriomis reikia pasirūpinti yra ir tos, kurios padėjo mums laistyti. Tai laistymo žarnos, laistymo sistemos, lietaus vandens rezervuarai, programatoriai. Iš sistemų ir rezervuarų pašalinkite bet kokius vandens likučius, net jeigu jie ir bus laikomi sandėlyje. Kokių šalčių sulauksime niekas nežino, todėl geriau nerizikuoti. Programatoriai būna vidiniai (montuojami patalpoje) ir išoriniai (galima montuoti ir patalpoje, ir lauke). Nei vieni, nei kiti programatoriai minusinės temperatūros nebijo, bet bijo drėgmės. Kadangi temperatūra žiemą dažnai šokinėja nuo + iki –, susidaro kondensatas, kuris gali sugadinti programatoriaus ekraną. Todėl programatorius irgi būtina izoliuoti.

Apėję kampus sode ir darže, nepamirškite ir likusio namo. Patikrinkite balkoną ar terasą, ar nėra įlūžimų ar kitų ženklų, rodančių, kad jie gali neatlaikyti didesnio sniego kiekio. Taip pat atkreipkite dėmesį ar nesimėto pakampiuose nereikalingų vazonėlių. Jiems tikrai ten ne vieta, nes už jų labai paprasta užkliūti tamsoje ar užpusčius. Paskutinis patikros punktas – stogas. Išvalykite lietvamzdžius, jeigu juose prisikaupę nešvarumų. Jie gali trukdyti nubėgti tirpstančiam sniegui. Skamba daug? Pasikvieskite draugus ir namiškius į talką!

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>