Orų prognozėmis tikriausiai labiausiai domisi dvi grupės žmonių: ketinantys atostogauti ir turintys sodą arba daržą. Abiem atvejais, kuo tikslesni meteorologiniai ir hidrologiniai  spėjimai, tuo geriau galima pasiruošti ir perplanuoti tai, kas numatyta. Šiandien mes dažniausiai remiamės sinoptikų prognozėmis, bet jos nevisada būna teisingos. O ar bandote numatyti orus remdamiesi pačios gamtos ženklais? Orakulu tam būti nereikia, nes neretai gamta pasufleruoja, ko galima tikėtis rytoj, remiantis šiandiena.

Daryti šiuos spėjimus galite tiek remdamiesi senolių išmintimi, tiek bandydami atrasti savo būdus. Tikriausiai nepakenktų, pasidomėti ir tuo, ką skelbia oficialios meteorologinės tarnybos. Du šaltiniai geriau nei vienas! Taigi, spėti orus galima pagal mėnulį, žvaigždes, pagal saulę ar debesis, taip pat gyvūnų ar augalų elgesį. Orientyrais taip pat gali būti temperatūrų pokyčiai, vaivorykštė, griaustinis, vėjas ir lietus. Šį kartą kalbame būtent apie jį, kuris kartais toks reikalingas, o kartais užtrunkantis per ilgai.

Kadangi jau įsirudenėjo, daugumai tikriausiai aktualios prognozės susijusios su pačiu rudeniu ir žiema. Sakoma, kad jeigu rudenį lyja ir apšąla medžių šakos, ketina būti prasti metai. Jeigu ruduo be lietaus, tuomet galima laukti sausos žiemos. Gilią ir žvarbią žiemą pranašauja vėlai pradėję kristi medžių lapai. Trumpą žiemą be sniego žada anksti prasidedančios šalnos ir anksti iškritęs sniegas. Nieko gero dienai nežada intensyvus sniegas ir lietus su smarkiu vėju, ir atvirkščiai, orų pagerėjimo galima tikėtis, jeigu sninga ir lyja su pertraukomis.

Bendri spėjimai remiantis lietumi gali praversti bandant nuspėti orus kitais metų laikais. Pavyzdžiui, saulėtų orų galima tikėtis, jei nulijo anksti ryte arba naktį. Na, o netrukus vėl lis jeigu: lyja saulei šviečiant, jeigu lyja prieš vėją arba lyti pradeda susilpnėjus stipriam vėjui, taip pat ilgai nesiliaujantį lietų žada balose tykštantys burbulai. Jeigu žinote daugiau liaudiškų patarimų, kaip numatyti ateinančius orus, kviečiame dalintis!

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>