Mūsų mintis, kad daržas, gėlynas ir sodas dovanoja žmonėms ramybę ir poilsį, tikriausiai skamba kaip netiesa atėjus derliaus nuėmimo metui. Vis dėlto, protingai pasiskirsčius darbus, galima išvengti persitempimo, nuovargio ir streso, kuris kyla, jei užsibrėžiate viską padaryti per vieną dieną. Norite tikėkite, norite ne, bet derliaus nuėmimas gali būti geresnis už bet kokį poilsį užsienio šalyse, lyg antros atostogos ir natūrali tikra atgaiva tiek sielai, tiek kūnui. Taip pat proga – susirinkti visai šeimai ar būriui draugų į kelių savaitgalių talką.

Dažnas, beje, baiminasi, jog prasidėjus derliaus nuėmimo sezonui, ims varginti nugaros skausmai. O mes esame girdėję, kad darbas darže, sode ar gėlyne, atvirkščiai, gydo bet kokius skausmus, nugaros, galvos ir pan., jei tik neperlenksite lazdos. Taigi, svarbiausia yra grafikas, kurio nesunku laikytis žinant, kad visų daržovių ar vaisių vienu metu nenurinksite, nes jie taip pat turi savo metą, kada subręsta. Per anksti arba per vėlai surinktos daržovės ar vaisiai praranda dalį savo maistingų medžiagų, greičiau genda.

Rekomenduojama derlių rinkti tada, kai dar matote vieną kitą neprinokusią daržovę ar vaisių. Tai ženklas, kad renkamas derlius nebus pernokęs ir mažiau vertingas vitaminų požiūriu. Geriausias dienos metas rinkti derlių – rytas, jei yra galimybė – sulaukus sausesnių orų. Pavasarį ir vasaros karšiams užėjus taip reikalingas lietus, rudenį jau pradeda daryti „meškos paslaugą“. Vis dėlto, lietus suveikia kaip greitoji pagalba, jei užeina šalnos. Taigi, jei užklupo šaltukas, palaukite lietaus, ir tik tada nurinkite tokias daržoves kaip morkas, kopūstus ir pan.

Daržas, sodas ar gėlynas, o jei gyvenate mieste – prieskonių palangė, yra tarsi natūralus terapijos kabinetas. Įtampa, nepasitenkinimas – ir pykčio, ir ligų, ir skausmų priežastis. Gamta yra geriausias prieglobstis atkurti balansą su savimi ir kitais. Ypatingai toks laisvalaikio praleidimo būdas yra rekomenduojamas vaikams, verslo žmonėms, šeimoms, kurios nori atkurti tvirtą ryšį. Taigi, pirmyn už kastuvų, grėblių, pintinių, krepšių!

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>