Vasara – sodybų ir vasarnamių metas. Kas nepasiilgsta šviesių vakarų su jaukiais šešėliais sodų gilumoje ir gaminimu lauko virtuvėje? Didelis malonumas pabėgti į namus už miesto ir tai visai neturi būti ištaigi vila. Nuo miesto dulkių ir šurmulio gelbsti bet kokio dydžio vasarnamis. O jeigu dar prie namų yra gabalėlis daržo, kuriame galite prisiskinti šviežių prieskonių ar daržovių ar spalvingas gėlynas, džiuginantis Jus ir besisvečiuojančius, ko dar reikia geroms atostogoms?

Tikriausiai trūksta tik lietaus vandens rezervuaro, kuris užtikrins, kad Jums nereikės rūpintis kur gauti augalams geriausiai tinkančio ir jų augimą  skatinančio lietaus vandens. Švarus lietaus vanduo augalams yra kur kas naudingesnis – jis minkštesnis ir gerokai šiltesnis už vandentiekio. Laistymas lietaus vandeniu artimas natūraliam lijimui, jis greičiau pasisavinamas, todėl augalai ir auga greičiau.

„Garantia” sukurtas, medinę statinę savo forma ir tekstūra primenantis, rezervuaras „Barrica” puikiai prisiderins prie bet kokio stiliaus vasarnamio, suteikdamas jam kaimiškai nerūpestingos nuotaikos. Vandenį laistymui iš rezervuaro galite naudoti arba prisipildami jį į laistytuvą, arba pajungdami laistymo žarną prie kranelio (šiuo atveju būtinas siurbliukas).

„Barrica”  lietaus vandenį kaupiantis antžeminis vandens rezervuaras turi nukeliamą dangtį, jeigu norėtųsi vandenį į laistytuvą ar kibirą prisisemti per viršų. Gera žinia, kad šis dangtis turi užraktą nuo vaikų, taigi Jums nereikės rūpintis ir nerimauti, kad jie bežaisdami gali jį pakelti. Beje, kaip priedą, gamintojas rekomenduoja įsigyti filtrą stambesnėms stogo  šiukšlėms sulaikyti. Filtras užtikrina švaresnį lietaus vandenį. Be to, jis ne tik valo, bet ir palaiko vandens lygį talpoje, jog perteklius nebėgtų per viršų.

Prieš įsigyjant antžeminį rezervuarą reikėtų paskaičiuoti, kokios talpos  260 l ar 420 l Jums reikia. Vandens talpos dydis priklauso nuo atsakymų į šiuos klausimus: kokio dydžio yra laistomas plotas, kokiems tikslams bus naudojamas surinktas vanduo (tik laistymui, ar ir laistymui, ir namo ūkio reikmėms), koks stogo tipas, kokia vandens kaina?

Skaičių daug, tad geriausia, jei kreipsitės į mus ir mes pateiksime skaičiavimus remdamiesi savo ilgamete praktika. Atminkite, laistyti lietaus vandeniu daug taupiau – jis nekainuoja, tad investuoti pinigai greitai sugrįžta. Be to, taip laistydami renkamės kitokį – ekologišką ir tausojantį gyvenimo būdą. Laukiame Jūsų skambučių telefonais  8 699 25 647, 8 5 277 35 44 arba aplankykite mus Kauno g. 34, Vilniuje.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>