Po truputį artėja laikas, kai reikės daigus persodinti. Šis etapas, kaip didžioji dauguma kitų augimo cikle, glaudžiai susijęs su skaičiais ir kalendoriumi. Taigi, labai svarbu šalia savęs turėti sąsiuvinį arba tikrą sodininko dienoraštį datoms žymėtis. Teisingą persodinimo laiką jums pasufleruos šie skaičiai: pomidorų daigai indeliuose auginami iki 70 dienų, kopūstų 55 – 60 dienų, agurkų 25 – 30 dienų. Jeigu pamiršote, kada sėjote, rodikliu gali būti lapelių skaičius. Pavyzdžiui, agurkų daigai sodinami, kai turi 4 – 5 tikruosius lapus, pomidorų 6 arba 7 tikruosius lapus.

Kodėl svarbu taip atidžiai žymėtis šią informaciją? Todėl, kad pavėlavus arba paankstinus sėją, augalai prasčiau prigis, lėčiau augs. Nurodyti skaičiai yra apytikslės gairės, nusakančios, kokio amžiaus turi būti daigai, kad pasodinti lengviau prigytų. Žinoma, reikia papildomai įvertinti ir gamtos sąlygas, kartais pavasario šalnos užtrunka ir būtų neatsargu vadovautis patarimais aklai. Tinkamai pasėję ir tinkamai persodinę, galime tikėtis gausesnio ir ankstyvesnio derliaus.

Būtina paminėti, kad augalai persodinimo nemėgsta, todėl jis turi būti kaip įmanoma mažiau jaučiamas. Čia teisingas laistymas suveikia kaip nuskausminamieji. Pirmiausia, ką turime padaryti, tai prieš persodinimą daigus palieti. Kuomet žemė drėgna, aplink išimamą daigą laikosi žemė, tad augalas nejaučia, jog yra perkeliamas.

Sodinant daigą į duobutę, prieš tai ją būtiną palieti ir palaukti, kol vanduo susigers į žemę. Įsitikinkite, kad daigo šaknys turės pakankamai vietos ir persodinant jos neužsilenks per mažoje duobutėje. Stebėkite, kad žemė siektų ne aukščiau pirmųjų lapelių. Užkasus daigus, vėl reikia juos palaistyti, kad dirvožemio dalelės užpildytų sodinant susidariusius oro tarpus. Taip pat rekomenduoja ant viršaus paberti sausos žemės, tada džiūvant žemei nesusidaro pluta.

Na, ir svarbiausia, ką reikia atminti, kad gležnus, tik ką persodintus daigus reikia laistyti labai atsargiai, nepilant tiesiai ant augalų, o tik aplink šaknis.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>