Laistymas – vienas iš procesų be kurio joks augalų augimo procesas neįmanomas. Tam, kad palengvinti šį darbą ir padaryti jį efektyviu, UAB „Maidina“ – efektyvių vandens sistemų lyderė Lietuvoje rinkai pristato du naujus laistymo rinkinius „Pavasaris“ ir „Daržas“, kurie, kaip ir ankstesnieji „Vienakojis“,„Dvikojis“,„Keturkojis“, „Juosta“, „Juosta Maxi“ tausoja vandens resursus, laiką, elektros energiją, fizines jėgas ir juos galima susirinkti pačiam (daugiau informacijos apie pastaruosius rinkinius rasite www.laistymopadejejas.lt).

Abu naujieji rinkiniai ir „Pavasaris“, ir „Daržas“ yra pritaikyti laistyti naudojant vandentiekio slėgį, kadangi jie skirti ne lašeliniam laistymui, o purškimui (darbinis slėgis min 1 atm., max 4 atm.). Rinkinys „Daržas“ skirtas laistyti lauke, nes purškimo kampas yra 360 laipsnių, taigi, tinka augalams mėgstantiems arba nebijantiems vandens ant lapų. Rinkinys tinka salotoms, ridikėliams, morkoms, agurkams, petražolėms, krapams ir kitiems panašaus tipo augalams laistyti. Šiuo rinkiniu galima laistyti apie 40 m2.

Rinkinys „Pavasaris“ labiau skirtas šiltnamiams, kadangi purkštuvų laistymo kampas yra 90 ir 180 laipsnių, taigi susidaro stačiakampis, o tai reiškia, kad vanduo nebus pilamas ant šiltnamio sienų. Rinkinys „Pavasaris“ tinka ir lauke, jeigu norima, kad vanduo patektų tik ant lysvės/-ių, ypač, jeigu tai pakeliamos lysvės arba tai lysvės arti namo ar tvoros, kurių laistyti geriau nereikėtų. Rinkinys tinka salotoms, ridikėliams, morkoms, agurkams, burokėliams, petražolėms, bazilikui ir kitiems panašaus tipo augalams laistyti. Šiuo rinkiniu galima laistyti apie 18 m2.

Rinkinius sudaro visa, ko reikia sumontuoti sistemai, todėl Jums nereikia rūpintis jokiomis papildomomis detalėmis. Rinkinį „Pavasaris“ sudaro: 4 vnt. mikropurkštuvų 90°, 2 vnt. mikropurkštuvų 180°, sujungimai, alkūnės, trišakis, aklė, vamzdis, prailgintuvai, laikikliai, skylmušys. Rinkinį „Daržas“ sudaro: 3 vnt. mikropurkštuvų, sujungimai, aklė, vamzdis, skylmušys. Taip pat kiekvienas rinkinys turi instrukciją, kurioje žingsnis po žingsnio parodyta, kaip surinkti sistemas. Taigi, rinkinį paprasta įdiegti, naudoti ir prižiūrėti žmogui neturinčiam jokių specialių įgūdžių laistymo sistemų srityje.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>