Visai smagiai skamba darbai, kai nereikia dėl jų išeiti iš namų. Štai ir mes pagalvojome, ką galima padaryti jaukiai sėdint ant sofos. Laiko apgalvoti, kaip norime patobulinti savo daržą ir sodą, turėjome apsčiai. Dabar metas imti rašiklį, popieriaus lapą, skaičiavimo mašinėlę į rankas arba, jeigu turite kompiuterį, pradėti mintis dėliotis jame. Internetas čia praverstų dar labiau, nes jei žinote, ko norite, galite tai užsisakyti elektroninėje parduotuvėje neišeidamas iš namų.

Sėklų rūšiavimas. Pirmasis darbas, ką galite pasidaryti šiltai įsitaisę kėdėje, tai išrūšiuoti sėklas ir pirmiausia tai padaryti pagal rūšį, o tada ir pagal tai, kada jas reikia sodinti. Tai bus proga pasitikrinti ar gerai prisimenate sėjos metą.

Lysvių braižymasis. Visuomet pravartu pasibraižyti, kur ką sodinsite šiais metais. Tuomet, nei jei užmiršite ką pasėjote (kas labai dažnai nutinka tik tik subėrus sėklas  ir net pasirodžius pirmiesiems daigeliams), iš šio planelio matysite, kur kas pasodinta.

Užsakymai. Betikrindami savo rezervus, galite pamatyti, kad kokių nors sėklų pritrūkote arba jog ne visos sėklos išsilaikė tinkamai. O galbūt šiemet norite išbandyti, ką nors visiškai naujo? Pats metas pasinaudoti prisiminti draugus sodininkus ir su jais susiskambinti!

Tai taip pat gera proga pasižiūrėti, ką naujo siūlo laistymo sistemų ir lietaus vandens rezervuarų gamintojai.  Kad žinotumėte, kaip paprasta laistymą patikėti sistemai ir kaip skiriasi augalų laistymas vandentiekio ir lietaus vandeniu, kuris kelis kartus jiems tinkamesnis! Išbandykite http://www.laistymoiranga.lt/  internetinę parduotuvę.

Priešakyje dar parengiamųjų daug darbų – tokie, kaip vazonėlių, dėžių (jei auginate dėžėse) valymas, krūmų apkarpymas, pirmųjų sėklų sodinimas, šiltnamio valymas, daržo įrankių galandinimas, bet šiuos darbas galima pasilikti vasario viduriui arba… Paprašyti savo antrosios pusės už jus šiuos darbus padaryti. Vadovavimas irgi darbas, todėl nesijauskite kalti!

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>