Nežinome kaip Jūs, bet mes  jaukiais žiemos vakarais sklaidome žurnalus ir laikraščius. Šį kartą ant mūsų stalo „Toro“ – tarptautinei laistymo įrangos kompanijai priklausantis leidinys, kuriame galime rasti visas pastarųjų kelių mėnesių produktų naujienas ir mokslininkų tyrimus, kuriai kultūrai koks laistymo būdas yra tinkamiausias. Pamanėme, jog būtų naudinga ir su Jumis pasidalinti puikiai sudėliotais lašelinio laistymo privalumais skirtingu kultūrų augimo laikotarpiu.

Taigi, pirmaisiais mėnesiais teisingas laistymas yra svarbus dėl greitesnio ir stabilesnio augalų augimo, šaknų sistemos, lapijos (jeigu tai medis ar krūmai – kamieno, šakų) formavimosi ir vienodo visų augalų vystymosi. Automatinės lašelinio laistymo sistemos užtikrina, kad kiekvienam augalui būtų tiekiama vienodai vandens, taip pat, jei tręšiama, vienodai trąšų (tokiose sistemose dažniausiai jos yra supilamos į vandens rezervuarus). Taip laistant yra daug didesnė tikimybė išgauti vienodai gerą derlių iš kiekvieno augalo.

Vystymosi laikotarpiu lašelinio laistymo sistema svarbi dėl galimybės pastoviai tiekti vandenį ir jį reguliuoti. Ši sistema itin praverčia svyruojant temperatūrai ir kritulių kiekiui. Tik įsivaizduokite, jei prasidėtų sausringas laikotarpis. Kiek streso patirtų augalai ir kiek žalos būtų padaryta. Tuo tarpu turint sistemą tokiais periodais tiesiog reikia padidinti vandens tiekimą. Jei tai automatinė sistema – tiesiog perprogramuoti, o jei rankinė – dažniau atsukti kranelį.

Artėjant derliaus nuėmimui džiaugtis lašelinio laistymo sistema galima ir toliau.  Plika akimi matoma, kad laistant lašeliniu būdu auga daug mažiau piktžolių. Be to, į sezono pabaigą pamatysite, kad sutaupėte trąšų – jų reikia daug mažiau, kai laistote naudodami sistemą. Paslaptis ta, kad trąšos pasiekia augalų šaknis tiesiogiai, tad nėra bergždžiai eikvojamos. Na, ir galiausiai  lašelinio laistymo sistema Jums patiks todėl, kad ji beveik nepastebima ir neardanti bendro vaizdo.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>