Žiemos metas, ypač prieškalėdinis periodas, labai tinka permąstyti, kas buvo nuveikta šiemet, kas buvo teisinga, kas nenusisekė, ką būtų galima padaryti kitaip ateinančiais metais. Tai taip pat tinkamas laikas pradėti dairytis naujovių, perversti žemės ūkio padargų katalogus, o galbūt imtis montuoti ką nors montuoti patiems, pavyzdžiui, medines lysves-dėžes, jeigu mėgstate griežtą tvarką, galbūt sukonstruoti patogią spintelę-lentyną sodinukams laikyti, tvoreles ir pan.

Šaltmečiu taip pat galima pasidomėti visą laiką žaliuojančiais augalais, žieminėmis gėlėmis ar krūmeliais namuose, kurie džiugintų ir spalvomis, ir kvapais. Apie tai, kaip laistyti šiuo laikotarpiu, rašėme praėjusiame straipsnyje. Žiemos tikrai neturi būti pilkos ir nuobodžios. Dabar, kai puošiame namus Kalėdoms, jie skendi lemputėse, žaisliukuose, kaspinuose, tačiau po Naujųjų Metų viso to nebelieka. Nenuostabu, kad tada užklumpa liūdesys. Jeigu tinkamai pasirengsite, Kalėdinį spindesį iš karto pakeis spalvingi ir pavasario laukimą palengvinantys kambariniai augalai.

Na, o jeigu visą laiką norėjote sodininkauti, turėti darželį, bet visada tai atidėliojote, Naujųjų Metų išvakarės labai tinkamas laikas pasižadėti sau pagaliau pradėti ką nors. Tebūnie tai būna viena lysvė iš pradžių. Nespauskite savęs ir neužsibrėžkite nepasiekiamo. Pamatysite, aistra sodinti, auginti – formuosis savaime. Užtenka sėkmingai užauginti pirmąjį sodinuką, pamatyti pirmuosius derliaus ženklus ir tada nebeįsivaizduosite savęs nesisukančio aplink vazonėlius ir lysves.

Na, o tiek pradedantiesiems, tiek seniems vilkams, siūlome pasinaudoti mūsų sukaupta straipsnių baze. Čia rasite įvairiausių patarimų, daugiausia, žinoma, susijusių su teisingu laistymu ir dirvožemio priežiūra. Vanduo ir dirvožemis – vieni iš svarbiausių dalykų, kurie lemia derliaus sėkmę. Per daugybę metų sukaupėme praktiškų patarimų, kuriais tiesiog būtina pasinaudoti. Taip pat turime keletą straipsnių serijų iš vasaromis vykdomų projektų su “Laistymo padėjėju“ ir serija straipsnių, nuo ko reikia pradėti norint įsirengti laistymo sistemą, požeminius arba antžeminius rezervuarus. Visos šios žinios – mūsų dovana Jums.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>