Tai, kad galime auginti kambarinius augalus – dekoratyvinius medelius, gėles, prieskonius, didžiulis privalumas, ypač, kai dienos eina trumpyn, medžiai numeta savo lapus ir kuriam laikui iki pasirodo sniegas, viskas tampa vientisa pilka mase. Kambariniai augai – vienas iš spalvų ir kvapų šaltinių rudenį ir žiemą, tad kaip juos prižiūrėti tinkamai?

Pirmiausia, nereikia manyti, kad jeigu augalai vazonuose stovi namuose, jiems negresia šaltis. Gresia dar ir koks, jei jie sustatyti ant palangės arba vėdinate kambarį augalų neišnešę į kitą kambarį. Taigi, kai laukuose spaudžia speigas, geriau kambarines gėles nukelti nuo palangės, o net išvėdinus kambarį – palaukti, kol jame nusistovės buvusi temperatūra. Kitu atveju, augalai gali patirti šoką ir…Dar vienas patarimas -  laistykite augalus rytais. Kartą per mėnesį – esančius visiškoje ramybės būsenoje, kartą per savaitę – esančius dalinėje ramybės būsenoje ir normaliai – jei tai žydintys augalai.

Kalbant apie laistymą, jis rudenį ir žiemą yra minimalus. Laistome saikingai tik tuomet, kai matome, jog žemė tikrai sausa. Šiuo laikotarpiu augalai yra ramybės laikotarpyje, tad vanduo nėra toks svarbus, kaip pavyzdžiui, tuomet, kai prasideda vystymosi laikotarpis. Kai kurie žmonės pataria, kad laistyti reikia tik tuomet, jei beldžiant vazonėlį girdisi duslus garsas. Beje, jokiu būdu negalime laistyti augalų vandeniu tiesiai iš krano. Geriausiai čia tiktų ledo arba sniego vanduo (o pavasarį – lietaus vanduo), tik jam reikėtų leisti sušilti iki kambario temperatūros. Jei pamenate, vandentiekio vanduo yra kur kas kietesnis, o tinkamesniu laistyti jis tampa tik tuomet, kai išgaruoja dalis chloro ir vanduo prisotina deguonies.

Kita problema su kuria neretai susiduria kambariniai augalai – tai kambario oras. Jis prasidėjus šildymo sezonui būna gerokai sausokas, tad lygiai taip pat, kaip mūsų veidas sausėja šiuo metu, taip ir augalų lapai kenčia nuo to paties. Vienas iš sprendimų – drėkinti orą, o tai galime padaryti tiesiog pastatydami dubenį vandens prie radiatoriaus. Taigi, nors rūpesčio augalais rudenį ir žiemą reikia mažiau, vis viena tai turime daryti labai atsargiai ir atsakingai.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>