Sutiksite ar ne, bet mūsų nuomone, nemažai žmonių, persisotinę miestu ir pusfabrikačiais, gręžiasi į dirvą ir turėdami bent mažiausią galimybę statosi namus užmiestyje, buvusiuose soduose arba keliasi dar toliau, jog turėtų didesnį plotą žemės. Galime lažintis, jog tik mažoji dalis šio ploto bus atiduota vejai, visa kita – daržovėms, uogoms, vaismedžiams. Nepaisant to, kad prekybos vietose gausu ekologiškų produktų, tikra yra tik tai, kas užsiauginta pačių rankomis.

Gerai, jeigu pasisekė ir šalia Jūsų būsimų namų yra vandens telkinys, gręžinys  arba dar patogiau – atvestas vandentiekis. Tokiu atveju, Jūs turite vandens šaltinį laistymui. Bet o ką daryti, jei prieš Jus plyti nuostabūs žemės plotai, kurie galėtų pasotinti ne tik Jūsų šeimą, bet galbūt virsti verslu, tačiau šalia nėra vandens šaltinio? Tuomet, jei tikrai nenorite mokėti dukart ir būti tikri, kad viskas bus kokybiška -  geriausia kreiptis į specialistus.

Tikri specialistai, tai tie specialistai, kurie atliks aplinkos analizę, pateiks optimaliausius sprendimus, numatydami, kokia įranga būtų reikalinga sprendimui realizuoti. Netgi  – nustatys galimas problemas  ir būdus joms šalinti. Profesionalai projektus rengia naudodami specialias Autocad, Irrigarden projektavimo programas, tad galite matyti, kaip sprendimas atrodo „realiai“. Taip pat  jie parengs preliminarią sprendimo sąmatą ir, jei norėsite,  pasirūpins projekto patvirtinimu valstybinėse institucijose.

Žinoma, visa vandens tiekimo sistema kainuos ir iš pradžių suma gali bauginti, bet sukurdama papildomą vertę, o svarbiausia sumažindama riziką prarasti derlių,  sistema greitai atsipirks. Pavyzdžiui, vienas hektaras braškių su stabiliu vandens tiekimu sukuria metinio derliaus pajamas. Papildomas vandens šaltinis preliminariai jose sudaro 8 procentus. Dėl vandens trūkumo derlius gali svyruoti daugiau nei 50 proc. Stabilus vandens tiekimas šį svyravimą stabilizuoja iki 5 proc. per metus. Tad jei šis sprendimas jums išsaugos 10 proc. derliaus, investicija bus laikoma atsipirkusi.

Yra keletas populiariausių sprendimų dirbtiniam vandens šaltiniui įrengti – statyti rezervuarus arba iškasti tvenkinį. Dažnai žmonės renkasi dirbtinį plėvele išklotą tvenkinį, nes taip nereikia bijoti dėl vagystės – nėra ko vogti, tiesa?  Užkasami ar plokštieji, į aukštį orientuoti rezervuarai padeda išspręsti vietos trūkumo klausimą ir jei neturite leidimo kasimui (beje, supiltas pylimas su įrengtu vandens tvenkiniu išklotas plėvele, leidžia išspręsti kasinėjimo draudimo problemą). Štai tiek idėjų Jums šį kartą.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>