Manoma, kad rugpjūtis – populiariausias mėnuo atostogoms. Tie, kurie atostogavo anksčiau tikriausiai pavydžiai išlydi kolegas, draugus atsikvėpti, nes savąsias, vėl įsisukus į darbus, jau būna pamiršę. Rugpjūtis – tai kiek lengvesnis mėnuo ir besidarbuojantiems soduose ar daržuose. Tai proga susikaupti prieš rugsėjį, kuomet prasidės derliaus nuėmimas. Matyt, gamta pati bus taip sureguliavus ciklą, kad prieš kiekvieną didesnę kaitą, ji duoda laiko sutelkti jėgoms.

Rugpjūtį augalams vis dar reikia pakankamai drėgmės ir, jei užsėjusios sausros, būtina lieti gausiai. Paskutinė savaitė, kuri buvo nebūdingai karšta Lietuvai, parodė, kad be mūsų pagalbos, dauguma mūsų augalų tiesiog būtų neišgyvenę. Reikėtų įvertinti faktą, kad sinoptikų nurodoma oro temperatūra yra viena, o jutiminė – kita. Taigi, lauke gali būti 30 laipsnių, o mes jausti tarsi būtų 40 (nes tikroji tempratūra yra toji, kuri išvedama pasitelkus oro ir drėgmės reikšmes).

Paprastai, jeigu rugpjūtis ne toks karštas, laistymą pamažu galima mažinti, tačiau jis vis dar reikalingas derantiems  agurkams, vėlyviesiem kopūstams, augančioms šakniavaisinėms, žalumyninėms daržovėms. Tačiau laistydami pomidorus, nepersistenkite, nes tuomet pradės trūkinėti vaisiai (jei pastebėjote, tai nutinka su lauke augančiais pomidorais po gausaus lietaus).


Ką dar galime nuveikti prieš ateinant rudeniui? Tai pats metas šiek tiek apsikuopti. Tai proga prikaupus organinių medžiagų kompostuoti. Nepamirškite komposto krūvos karts nuo karto palaistyti. Taip pat dar galima sodinti salotas, špinatus, kitus prieskonius, na ir ruoštis kitiems metams: persodinti braškes, sėti daugiametes daržoves, rinkti sėklas, džiovinti, akiuoti. Rugpjūtis – tai ir paskutinis vasaros mėnuo, todėl tarp darbų raskite minutėlę juo pasidžiaugti.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>