Turime pripažinti, kad vieni mūsų gyvena pagal taisykles, tačiau yra dalis žmonių, kurie jų nepaiso ir negali gyventi nekrėsdami šunybių kitiems. Tokių išdaigų esti įvairių, nuo išgąsdinimo, baliono su vandeniu, smeigtuko ant kėdės iki rimtesnių, pavyzdžiui, aprašinėtų namo sienų, kai jau linkstama chuliganizmo link. Jeigu esate tas gerasis pokštininkas, o net jei ir tas, kuris su visais gyvenate piktuoju, kodėl nepabandžius naujo saviraiškos būdo -  pasodinti gėlių, krūmynų ar medelių paslapčia? Patikėkite, taip ir nustebinsite, ir „atkeršysite“, jeigu jau turite tokį norą.

Tokioms mintims įkvėpė neseniai matytos nuotraukos apie partizaninę sodininkystę (angl. guerrilla gardening).  Jos formos skiriasi priklausomai nuo susibūrusios grupės tikslų. Vieni mėto gėlių sėklų bombas šiukšlynuose (po kurio laiko ten pražysta gėlės), kiti „tyčia“ apsodina apleistus miesto rajonus. Panašu, kad šio judėjimo esmė – daryti gera niekam nematant, neretai panakčiui, nes toks apsodinimas yra nelegalus. Taigi, jei kažkur kyla noras paprieštarauti „sistemai“, galite išbandyti šią priemonę. Privalumas tai, kad už šitas šunybes baudos tikriausiai negausite, nes dar nėra nenumatyta, kaip tokius sodintojus tramdyti.

Kita vertus, kokios tai gali būti baudos, jei ginklai, kuriais žmonės kovoja prieš didžiųjų miestų pilkumą ir dulkes, yra sėklos, gėlės, žiedai, kastuvėliai ir pan. Mus asmeniškai labiausiai žavi ta dalis sodininkų-partizanų, kurie apsodina gerai matomas centrines miesto gatves, kurios dažniausiai būna be žalumos. Taip pat šie pokštininkai mėgsta prisodinti augalų į netikėčiausias vietas – pamirštus parduotuvių vežimėlius, nebenaudojamas pašto dėžutes. Dažniausiai jie veikia grupėmis, kaip tikri partizanai. Vieni kasa, kiti sodina, treti stebi ar niekas nemato.

Taigi, beskaitant apie šiuos partizanus ir gimė mintis, kad tai puikiausia priemonė šunybėms krėsti. Įsivaizduokite, kad kaimyno kieme imate ir pasodinate per naktį medį. Arba kokiam niurzgai pasodinote krūmą. Tai toks gražus kerštas, kad jūsų pokštą jie tikriausiai pasiliks, o Jūs irgi turėsite amžiną „žaliuojantį“ įrodymą. Žemiau pateikiame nuotraukų albumą Jūsų šelmiškoms idėjoms. Tik žiūrėkite, kad pačiam neatsirūgtų ir kaimynas ar draugas, o gal net ir buvęs priešas Jums tokios pat šunybės neužtaisytų – tuomet pražys gėlėmis visas kvartalas! Štai taip nuotaikingai atsisveikiname su Jumis iki kito karto!

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>