„Lietaus ginklas“ taip pažodžiui galėtume versti „raingun“(angl. k.) įrangą laistymui. Mūsuose vis dėlto populiaresnis vertimas „vandens pistoletas“, tačiau tikri laistymo profesionalai juos tiesiog vadina purkštuvais. Nuo kitų purkštuvų šie skiriasi tuo, kad labai primena ginklo formą ir tuo, kad nustačius atitinkamą funkciją, vanduo „šaudo“. Jog būtų visai aišku, reikia pasakyti, kad mes nekalbame apie antgalius laistymo žarnoms. Jie taip pat kartais vadinami pistoletais, bet tik todėl, kad turi tokį režimą. Mūsų akiratyje tikri ginklai prieš karščius, t. y. tokie, kurie veikia automatizuotai ir kurių vandens srovė skrieja toliau nei akys mato.

Žinoma, yra malonumo turėti tik antgalį, ypač jei mėgstate krėsti pokštus, tačiau iš jo maža naudos, jei turite tik šiltnamį ir nedidelį sklypelį. Paprastai tikrieji vandens pistoletai naudojami daržovių plantacijoms ir ruloninei vejai laistyti, tad jeigu esate didelių plotų šeimininkai, ši laistymo priemonė vienas efektyviausių sprendimų. Jei užsiminsite, kad dairotės galimybės į pagalbą pasitelkti ginkluotę, dirbantieji laistymo sektoriuje Jus supras, tačiau nenustebkite, jei Jums pasiūlys „sektorinius purkštuvus“, nes būtent taip šie vandens pistoletai vadinami.

Kaip ir visa kas, vandens pistoletai taip pat pasižymi įvairove: gali būti mažo, vidutinio arba didelio našumo, turėti metalinį arba plastikinį paviršių, bet visa turi būti gaminama iš aukštos kokybės detalių. Įsivaizduokite, kokio sandarumo ir patikimumo turi būti elementai, jog atlaikytų slėgį. O būtent nuo šio parametro ir labiausiai priklauso, kokiu diametru laistys vandens pistoletas. Bendram įsivaizdavimui pasakysime, kad didelio našumo pistoletas pasiekia taikinį toliau nei 60 metrų ir įprastai, sukdamasis aplink savo ašį, laisto 360° spinduliu.

Na, o tas taikinys, kaip minėjome, gali būti daržovės, įvairios grūdinės kultūros, kava ir arbata, veja, pavyzdžiui, golfo aikštynai arba jie nepaprastai praverčia ten, kur reikia tiesiog sudrėkinti žemę, jog nekiltų dulkės. Lyginti su kitais purkštuvais, šie patogūs tuo, kad dėl didelio aprėpiamo ploto jų vienetų reikia keliasdešimt kartų mažiau nei įprastų. O tai ypač svarbu, kai tenka nuiminėti derlių sunkiasvore įranga. Beje, pistoletais šie purkštuvai pavadinti ne tik dėl formos, bet ir skleidžiamo garso. Dažniausiai šie purkštuvai turi specialią detalę (angliškai vadinama ranka), kuri „kapoja“ stiprią vandens srovę ir sukuria įspūdį, jog kažkur yra šaudoma. Taigi, kas į mūšį prieš sausrą?

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>