Ne vieną kartą mūsų tinklaraštyje ir FB profilyje rašėme apie vandens svarbą visai planetai ir kiekvienam gyvam organizmui.  Jei pamenate – didžioji dalis mūsų kūno masės yra vanduo (daug kas priklauso nuo amžiaus, bet vidutiniškai apie 70 procentų) ir jis yra būtinas elementas kasdienoje, jei norime išgyventi (per dieną turime suvartoti mažiausiai apie 2,5 litro vandens). Įdomu tai, kad vanduo buvo pirminė sąlyga atsirasti gyvybei, jo kiekis žemėje beveik nesikeičia, jis ir toliau dengia  milžniškus plotus, tačiau, ką taip pat esame ne kartą pabrėžę – žemėje senka gėlo vandens ištekliai. Štai kodėl taip svarbu yra taupyti gėlą vandenį ir kur tik įmanoma jį pakeisti, pavyzdžiui, lietaus vandeniu.

Yra ir dar vienas būdas, kaip galima taupyti vandenį, ypač, jei kalbame apie laistymą. Visai neseniai dar kartą peržiūrėjome mokslininkų tyrinėjimus apie vandens cheminę sudėtį ir struktūrą.  Kokie skeptikai bebūtume, panašu, kad  vanduo turi atmintį ir jį teigiamai veikia pozityvios emocijos. Eksperimentai rodo, kad iš esmės vandens sudėtis visada yra ta pati, bet jo struktūra keičiasi. Tai yra, kai vanduo yra kambaryje, kuriame kalbami ir išgyvenami teigiami dalykai – jo struktūra (ledo pavidalu) primena nuostabiausias taisyklingas snaiges, ir atvirkščiai, jei, pavyzdžiui, klausomasi roko muzikos, struktūra būna išdarkyta arba jos apskritai nebūna.

Bandymai parodė, kad laistant augalus „pozityviu“ vandeniu, jie auga daug sparčiau, jų vaisiai yra daug geresni, o vandens sunaudojama net 20 procentų mažiau. Būtent šis faktas mums skamba patraukliausiai. Žinoma, patikrinti jo negalime, tačiau pagalvojome, kad „auginti“ gerumą ir pozityvumą pasitelkiant pokalbius su vandeniu – visai gera mintis, net jei galiausiai pasirodys, kad mokslininkų tyrinėjimuose įsivėlė klaida.

Kitas įdomus eksperimentas atskleidė, jog vanduo praranda savo taisyklingą struktūrą ir efektyvumą tekėdamas vamzdžiais. Kai kurie mokslų daktarai teigia, kad kai vanduo ateina iki mūsų kriauklių čiaupų (per  visą centralizuotą sistemą), jis jau būna „sugriautas“, priklaupęs negatyvumo ir niekam tikęs. O štai  toks vandens šaltinis, kaip, pavyzdžiui, lietus, yra laikomas natūraliu ir išsaugojusiu struktūrą, nes rezervuarą pasiekia be jokių trukdžių, jei nekalbėtume apie lietvamzdį.

Taigi, taip išeina, kad jei augalus laistysime lietaus vandeniu ir jeigu dar pridėsime gerų emocijų – mūsų derlius greičiau sudygs, bus skanesnis, o laistymui sunaudosime kur kas mažiau vandens nei įprastai. Kitas dalykas, bent jau darome tokią prielaidą, valgant pozityviai išaugintas daržoves ir vaisius, į mus taip pat patenka daugiau teigiamo vandens, kuris, kaip teigia mokslininkai, gydo mūsų kūną ir sielą nuo ligų. Kol neišbandėme, nesužinosime, bet šis eksperimentas geras tuo, kad jis negali nepavykti – bet kokiu atveju, jausimės tik geriau.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>