Šį pavasarį daug kalbame apie lietaus vandens rezervuarus. Ir kur nekalbėsi, kai vandens kainos kyla, o skaičiai, kiek galėtume sutaupyti pakeitę centralizuotai teikiamą vandenį lietaus vandeniu, akivaizdūs. Paveikslėlis žemiau rodo, kad net  pusę ir didžioji dalis iš tos pusės yra vanduo, kurį naudojame tualetui nuleisti. Dar kita dalis – skalbimui, laistymui darže ir mašinos plovimui. Taigi, abejonių dėl lietaus vandens rezervuaro naudos nekyla, tačiau nerimą gali kelti jo surinkimas. Mes užbėgame jūsų baimėms už akių ir sakome, kad drauge su giminaičiu ar kaimynu tai  padarysite nė nemirktelėję.

Taigi, nors iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad rezervuaras žvėriškai sunkus, iš tiesų, dviems vyrams tai joks ne iššūkis. Pavyzdžiui, 1600 litrų talpos požeminis lietaus rezervuaras sveria apie 65 kilogramus. Didesniems, tokiems kaip 65oo litrų talpos rezervuarams jau reikėtų daugiau rankų ar net įrangos – apytiksliai tokio dydžio rezervuarai sveria iki 260 kilogramų. Kita vertus, tokių gabaritų rezervuaro labiau reikia pramoniniams objektams nei individualiems namams, nebent turite labai didelę šeimyną.

Geras dalykas, jog iškasta sklype skylė nežiojės ir nebadys akių, nes gamintojai yra sukūrę specialius į akis nekrentančius ir prie vejos spalvos pritaikytus dangčius. Taigi, šeimininkėms nėra ko baimintis dėl neva sugadintos vejos. Šie dangčiai taip pat sukurti taip, kad smalsaujantys vaikai negalėtų jų atsidaryti. Beje, nemažai kas priklauso nuo to, kur bus įrenginėjamas rezervuaras. Jei tai ne veja pasivaikščiojimams, pasidomėkite, ar jis pakankamai tvirtas atlaikyti automobilio svorį. Gamintojai siūlo ir šį variantą.

Taigi, vienalyčiai lietaus vandens rezervuarai buvo sukurti galvojant apie paprastus žmones ir tai, kad juos turėtų būti paprasta surinkti. Net neabejokite, jog taip ir yra. Žinoma, kažkiek laiko tai užtrunka, bet laikas talkoje visuomet bėga greitai, o smagiausia dalis yra darbų pabaiga ir tai, kas seka po jos – atsigaivinimas šaltu gėrimu ar alumi.

Gyvai pamatyti šiuos išskirtinius rezervuarus galėsite tarptautinėje statybų ir remonto parodoje „Resta 2014“ (paroda vyks balandžio mėn. 24 -27 dienomis Lietuvos parodų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5)). UAB „Maidina“ stende būsiu ir į visus Jūsų klausimus apie „Garantia“ ir kitų įmonių, kurias atstovaujame, produktus atsakysiu aš – Andrej Klunduk. Laukiame Jūsų!

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>