Dažnas iš mūsų pagalvojame apie taupymą, kas tai bebūtų – pinigai kaupiami specialioje sąskaitoje, efektyviai valdomas ir paskirstomas laikas, taupiai naudojami, o galbūt antram gyvenimui prikelti namų apyvokos daiktai ar asmeninis garderobas. Bet būkime atviri, kiekvienas sutaupytas litas ar valanda – tai pastangos, kurias neretai nelabai norisi arba tingisi dėti. Panašiai yra ir su vandens taupymu. Lyg ir suprantame, kad tai tikrai sutaupomas išteklius, tačiau kelias iki to, kai tai pradedame daryti, gerokai prailgsta.

Taigi, kaip priartinti vandens taupymo pradžią ir kurį mygtuką paspausti, jog jau nuo rytojaus galėtumėte lengvai ir paprastai pradėti taupyti? Panašu, kad šis „startinis mygtukas“ ne mumyse, nes kad ir kiek kartų stengėmes, bet besivalydami dantis vis tiek paliekame atsuktą čiaupą, gulėti vonioje daug maloniau nei tik kelioms minutėms įlįsti į dušą, o žaliuojanti veja šalia namų daug malonesnė už plytelėmis klotą grindinį.

Jei atpažįstate save šiose pastraipose,  vadinasi, Jums daug paprasčiau nusipirkti įrangą, kuri taupys vandenį už Jus, nei pakeisti viso gyvenimo įpročius. Dėkui XXI a. amžiaus gabiems inžinieriams, kurie sukūrė mums tokius sprendimus ir kad galima taupyti vandenį jo netaupant. Skamba dviprasmiškai, tačiau jei didžiąją dalį vandens, kurį gaunate centralizuotai, pakeisite lietaus vandeniu, taip ir nutiks. Galėsite naudoti tiek lietaus vandens, kiek tik norėsite, nes lietaus vanduo – nekainuoja nieko!

Na, o tas paprastas, bet tikrai efektyvus sprendimas yra vandens lietaus kaupimas antžeminiuose arba požeminiuose rezervuaruose. Antžeminiai rezervuarai tinkamesni tiems, kurie ketina taupyti mažais žingsniais, t. y. lietaus vandenį pradėti naudoti tik vejos laistymui. Tuo tarpu požeminiai lietaus rezervuarai skirti tiems, kurie nori griebti jautį už ragų ir lietaus vandeniu pakeisti vandenį, kuris naudojamas skalbimui, tualetui, mašinos ir grindų plovimui ir, žinoma, laistymui.

Gyvai pamatyti šiuos išskirtinius rezervuarus galėsite tarptautinėje statybų ir remonto parodoje „Resta 2014“ (paroda vyks balandžio mėn. 24 -27 dienomis Lietuvos parodų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5)) ir tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi“ (balandžio 3 – 5 d. Aleksandro Stulginskio universitete (Universiteto g. 8a-206, Akademija LT-53361, Kauno r.)). UAB „Maidina“ stende būsiu ir į visus Jūsų klausimus apie „Garantia“ ir kitų įmonių, kurias atstovaujame, produktus atsakysiu aš – Andrej Klunduk. Laukiame Jūsų!

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>