Vienas iš atėjusio pavasario ženklų – tai vaikų klegesys kieme ir pirmieji jų piešiniai po ilgos žiemos kreidelėmis ant grindinio. Tėveliams tai reiškia, kad kuo daugiau kūrybos lauke, tuo mažiau jos ant kambario sienų. Nors vaikų žaislų kūrėjai yra prigalvoję daugybę būdų, kaip perkelti piešimą ant specialių lentelių, o tapetų gamintojai siūlo nuplaunamas sienas, vis dėlto vaikams labiausiai norisi marginti ir spalvinti ne pakaitalus, o tai, kas tikra – televizorių, baldus, kilimą ir pan. Ką daryti su tokiais kūrybingais vaikais?

Mes siūlome, ypač, jei mažieji talentai mėgsta būti lauke, paraginti nuspalvinti lietaus vandens rezervuarą Jūsų kieme. Laimės ir Jūsų atžalos, ir Jūs pats, nes neretai girdime, kad lietaus vandens rezervuaras – gera mintis, bet esą jie neįdomūs ir nuobodūs savo spalva ir forma. Iš tiesų, tik dalis rezervuarų rinkoje atrodo „tradiciškai“ ir jų yra daug įvairesnių, tačiau tiesa ta, kad plastikiniai, tamsiai žalios spalvos rezervuarai kainuoja pigiausiai ir yra prieinami daugeliui. Kita vertus, daug kas priklauso nuo mados, pavyzdžiui, tokių pačių spalvų guminiai batai vėl grįžta į paklausą.

Taigi, jei Jūsų kieme stovi tradicinis lietaus rezervuaras arba Jūs mieliau rinksitės jį įsigydami naują, jo išorę galite patikėti būsimiesiems garsiesiems menininkams. Žinoma, vieną kitą spalvinį sprendimą ar idėją, kas gali apsigyventi rezervuare būtų gerai pasiūlyti, bet technikos dalykai – tegul jau būna Jų valioje. Kita vertus, dažniausiai vaikai ant rezervuarų piešia gerai mums žinomus simbolius – saulę ir gėles, vandenį ir žuvis, varlytes, debesis ir vaivorykštes. Beje, tai smagus saviraiškos būdas ir paaugliams ar net suaugusiems. Tuomet galima pamatyti gimstant tikrus šedevrus!

Žinoma, jei vaikai dar tik planuose arba vis dėlto pirmenybę teikiate vienspalviams paviršiams, galite pasidomėti antžeminių ir požeminių vandens rezervuarų gamintojos „Garantia“ produktais. Ši Europos rezervuarų lyderė siūlo įvairaus dizaino gaminius – nuo antikinio, viduramžių jūros regiono iki modernaus stiliaus. Plačiau apie juos galite pasiskaityti ankstesniame mūsų straipsnyje „Taupykime stilingai“. Taip pat visai neseniai rašėme apie šios kompanijos dailius ir ryškius lietaus vandenį renkančius rezervuarus, kurie savo subtiliomis formomis primena vazas („Nuspalvink namus su lietaus vandens rezervuarais“).

Gyvai pamatyti šiuos išskirtinius rezervuarus galėsite tarptautinėje statybų ir remonto parodoje „Resta 2014“ (paroda vyks balandžio mėn. 24 -27 dienomis Lietuvos parodų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5)) ir tarptautinėje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi“ (balandžio 3 – 5 d. Aleksandro Stulginskio universitete (Universiteto g. 8a-206, Akademija LT-53361, Kauno r.)). UAB „Maidina“ stende būsiu ir į visus Jūsų klausimus apie „Garantia“ ir kitų įmonių, kurias atstovaujame, produktus atsakysiu aš – Andrej Klunduk. Laukiame Jūsų!

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>