Atėjus pavasariui retos šeimininkės namai įsivaizduojami be sodinukų auginimo. Indeliai su sėklomis okupuoja keisčiausias erdves – pradedant stalčiais, lentynomis, palangėmis, baigiant spintelių viršumi, televizorių staleliais, o jei jau nebelieka vietos namuose – persikeliama į laiptinę. Dauguma šių indelių yra išrikiuojami ten, kur juos pasiekia daugiausiai saulės šviesos. Tačiau yra dalis augalų, kuriems ir to nepakanka, nes jiems reikia specialaus mikroklimato, kurį gali sukurti tik šiltnamis. Paprastai šiltnamis yra labiau lauko statinys, bet jo sąlygas kartais tenka kurti ir patalpų viduje.

Paprastai šiltnamio sąlygos yra kuriamos naudojant specialią dangą ar stiklą. Namuose galima naudoti tą patį arba juos gali pakeisti kur kas paprastesni dalykai. Vienas populiariausių ir bene ekologiškiausių būdų – tai panaudoti plastikinį butelį (galima naudoti jo dugną arba „viršūnėlę“). Kitas variantas – atsikratyti senų kompaktų dėžučių, kurias prieš tai buvo gaila išmeti, no nežinojote, kam galėtumėte panaudoti. Tam puikiai tiks ir dar viena detalė – kompaktų laikiklio dangtis. Na, o jei manote, kad jų dar prireiks – galite panaudoti paprasčiausias stiklines, plastikines dėžutes ir dėžes arba tiesiog tvirtesnius maišelius.

Sodinukų auginimas – didelė meistrystė, reikia žinoti daugybę gudrybių, kad išaugintumėte tvirtą ir vėliau vaisius suregsiantį augalą. Pavyzdžiui, ar žinojote, kad pomidorų nepatariama auginti moliniuose vazonuose ar dėžėse, nes daigų šaknys yra plonos ir lengvai pažeidžiamos. Nežinant tokių dalykų, yra nemaža tikimybė, kad nepavyks, todėl protingos šeimininkės sodinukus kartais perka turguje. Žinoma, tai susiję su išlaidomis, bet bent jau yra daugiau šansų, kad derlius tikrai užderės.

Per tą laiką, kol sodinukai stiebiasi aukštyn, šeimininkės rūpestis yra būti tikrai, kad šeimininkas pasirūpino, kur jie bus persodinti. Vieni jų iš karto bus persodinami po atviru dangumi, kitiems ir toliau, pavyzdžiui, pomidorams, paprikoms reikės namų – dabar jau šiltnamio lauke. Agurkams irgi pradžioje norisi šilumos, bet jiems paprastai pakanka plėvelinės dangos. Neturite nei šiltnamio, nei dangos? Panaudokite plastikinius butelius, seną skėtį, senus langus – jie puikiausiai apsaugos Jūsų sodinukus iki kol bus tikrai saugu atidengti.

Žemiau – keletas idėjų, kuo galima pakeisti tradicinį šiltnamį namuose ir lauke. Tai aplinkai ir Jūsų piniginei draugiški sprendimai. Be to, tai galimybė, bekuriant kažką savo rankomis, ilgiau pabūti gryname ore ir išlaisvinti kūrybines galias. Jei norite idėjomis pasidalinti ir Jūs, visuomet kviečiame tai padaryti. Palikite mums žinutę tinklaraštyje arba tiesiogiai pasidalinkite Taupus laistymas socialinio tinklo Facebook profilyje.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>