Prieš porą savaičių rašėme apie tai, kokiose netikėčiausiose vietose žmonės augina augalus namuose – nuo knygų iki vamzdžių arba, pavyzdžiui, daržą galite visada nešiotis su savimi, t.y. auginti kišenėse  (daugiau rasite straipsnyje „Netikėčiausios auginimui namuose skirtos talpos ir vietos“). Žinoma, ne visi sprendimai praktiški ir kai kurie tik konceptualūs, bet vis dėlto tai byloja apie neišsenkantį žmonių kūrybingumą. Šį kartą mes nusprendėme pasidomėti, kur galima auginti įdomiai ir kitaip augalus lauke.

Pirmiausia galime pradėti nuo daugiau mažiau įprastų sprendimų, pavyzdžiui, visokių nereikalingų kiek gilesnių indų, kibirų ir kibirėlių bei dėželių arba visų dėžių, kurių per ilgą laiką prisikaupia pas kiekvieną šeimininkę. Kiek mažiau įprasta auginti nudėvėtuose batuose ar guminiuose batuose, kurie atrodo visai patraukliai, jei yra skirtingų spalvų ir žaismingi. Dar viena galimybė auginti rankinėse ar medžiaginiuose maišuose, bet, sutikite, jie ne itin patogūs dėl stabilumo.

Auginti augalus galite ir ant tvorų, sienų ar net visą namą juosiančiuose loveliuose. Taip pat galinti auginti aukštyn kylančiose piramidėse – gerokai sutaupo vietą. Gana įdomiai atrodo augalai susodinti į paprastai vonios reikmenims skirtas medžiagines kabyklas. Savo gėles galite įkurdinti ir ant medžių – tikrai įspūdingai atrodo nuo medžių šakų nusileidę buteliai su augalais juose. Turėtų būti gražu saulėtą dieną. Laistytuvai yra taip pat dar viena vieta, kur galėtumėte įkurdinti vieną kitą augalėlį.

Buityje taip pat neretai prisikaupia ir kiek didesnių daiktų – padangų, vežimų, karučių, dviračių, lovų, vonių ar net automobilių, kurie taip pat gali būti panaudoti auginimui. Jeigu turite augintinį, nedidelį darželį galite užveisti ir ant jo stogo. Tam kuo puikiausiai tiktų ir vištidė, tik  abejojame kad vištos neįsigudrintų išlesti sėklų ir neterštų. Turite nebenaudojamų baldų – spintelių, kėdžių, komodų, stalų – panaudokite ir juos. Visi tokie daržai ne tik įdomesni, bet ir draugiški gamtai, nes panaudojate daiktus dar kartą.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>