Už lango spaudžiant -16 laipsnių ir žemę užklojus sniegui, akys ima pasigesti žalios spalvos, o skrandis –ilgėtis šviežio kvapnaus maisto.  Parduotuvės? Reta kuri pasiūlyti tikrai sveiko ir gardaus daržovių ar vaisių asortimento.  Žinoma, jų derliaus namuose neužsiauginsime,bet vieną kitą prieskoninį augalą tikrai galime. Tai gali būti bazilikas, petražolė, čiobrelis, rozmarinas ar bet kuri kita prieskoninė kultūra.

Prieskonių auginimas patrauklus tuo, kad jų nereikia auginti plantacijomis. Žiupsnelio užtenka pagardinti didžiausiam kiekiui maisto. Prieskonių auginimas nėra sudėtingas, tereikia rasti tinkamą indą jiems pasodinti, tinkamą vietą laikyti ir tinkamai laistyti. Iš visų minėtų sąlygų pati įdomiausia yra ta, kur mes ketiname auginti savo augalus.  Mes nekalbame apie vazonėlius. Nepatikėsite, bet žmonės prisigalvoja netikėčiausių dalykų.

Taigi, pirmiausia, ką galite padaryti nusprendę auginti prieskonius  – apsidairykite, ką turite panaudoto arba nepanaudoto, nes niekuomet neprisireikė. Mintis auginti senuose metaliniuose arbatos indeliuose – viena iš paprastesnių. Gal turite neskaitomų knygų? Pasodinkite į jas. Turite atlikusį vamzdį nuo statybų ir remonto? Pasodinkite į jį. Stiklainiai tikriausiai yra dažniausiai išmetama „šiukšlė“. Panaudokite.

Trūksta vietos namuose?  Ne bėda. Jei augintinio būda su plokštesniu stogu – puiku. Panaudokite ir ją. Neturite palangių – įrenkite vazonėlių, stiklainių kabyklą ant sienos. Arba – po stalu. Savo daržą galite ir pakabinti virš galvos. Šiuo metu yra įvairiausių modernių sprendimų – vazonėlių-lempų. Tokių lempų yra ir pastatomų. Šios ir dar daugiau idėjų, kur auginti, kai neturite žemės  arba kol laukiame atšilimo – mūsų galerijoje.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>