Jeigu pamenate, šį pavasarį tradiciškai kaip ir kasmet, padovanojome vienai Lietuvos šeimai „Laistymo padėjėją“ (daugiau skaitykite straipsniuose „„Laistymo padėjėjas“ jaunos šeimos šiltnamyje“, „Laistymo sistemos surinkimas – greitas ir paprastas“). „Laistymo padėjėjas“ – tai nepakeičiamas pagalbininkas sode ar darže. Tai laistymo sistema, kuri nepaprastai palengvina daržovių laistymą šiltnamyje ir lauke, o jei dar kaupiamas lietaus vanduo ir rezervuaras pakabintas aukščiau nei vieną metrą virš žemės – taupomas vanduo ir nenaudojama elektra.

Taigi, klaipėdiečių šeima ne tik svetingai priėmė ir viso projekto laiką maloniai leido stebėti rezultatus, bet ir nustebino netikėta savo dovana -  tai kas porą savaičių mus pasiekiančiomis tikrų, sultingų, kvapnių pomidorų lauktuvėmis. P. Renatos teigimu, šiemet pomidorų užderėjo tiek, kad jų pakanka ne tik jos pačios šeimai, savo ir vyro tėvams, bet ir mielai vaišina jais draugus. Vienais iš jų patapome ir mes!

Kalbinta jaunoji šeimininkė teigė, kad įdiegus laistymo sistemą šiltnamyje ji gerokai sutaupė laiko, jai tereikėdavo pasukti kranelį ir pomidorai patys „pasilaistydavo“, t.y. veikiant gravitacinei jėgai iš vandens rezervuaro, per vandens žarnas ir į žemę subestus komplektus, imdavo tekėti vanduo. Jis, lašėdamas pro komplektų skylutes, tiesiogiai pasiekdavo pomidorų šaknis. Tuo metu p. Renata galėdavo atlikti kitus darbus arba leisti laisvalaikį būdama su namiškiais.

Laistymo sistemą klaipėdietė dažniau įjungdavo pavasarį, kai pomidorams reikia daugiausiai drėgmės ir vėliau – mezgant vaisius. Dabar, kai jau džiaugiasi rezultatu, tai daro rečiau. Beje, p. Renata pastebėjo, kad pradėjus naudoti laistymui sistemą, šiltnamyje taip nebesilaiko daržoves alinanti karšta drėgmė. Tai galima paaiškinti tuo, kad kai nelaistomas žemės paviršius, vandens garuoja mažiau. Be to, priminsime, kad pomidorams toks laistymo būdas pats sveikiausiais, nes jų augavietės dirvos paviršius turi būti sausas.

Jei susidomėjote „Laistymo padėjėju“, galite rašyti mums, taip pat galite užduoti klausimus p. Renatai. Mes mielai juos jai perduosime, nes ji draugiškai sutiko pasidalinti savo patirtimi naudojant laistymo sistemą. Beje, visa eksperimento filmuota ir fotografuota medžiaga, įspūdžiai patalpinti www.taupuslaistymas.lt ir www.laistymopadejejas.lt Facebook‘o profiliuose, taip pat Taupuslaistymas kanale Youtube.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>