Praėjusiame straipsnyje „Laistymo padėjėjas“ jaunos šeimos šiltnamyje pristatėme Jums mūsų kasmetinio pavasarinio-vasarinio projekto dalyvius – šeimą iš pajūrio. Užsiminėme, kad laistymo sistemą surinkti ryžosi pati jaunoji šeimininkė p. Renata. Be aiškios ir suprantamai pateiktos instrukcijos, vargu, ar būtų pavykę, nes būtent joje nuosekliai  aprašyti pagrindiniai montavimo etapai, o kiekviena detalė sunumeruota, užvadinta ir pavaizduota paveikslėlyje. Beje, šeima projektui išsirinko gravitaciniu principu veikiančią laistymo sistemą neatsitiktinai. Sode jie jau turėjo sumontuotą plastikinę vandens talpą.

Vadovaudamasi tuo, kas parašyta, p. Renata pirmiausia sumontavo ventilį, alkūnę, filtrą, adapterį ir trišakį. Ventiliui buvo parinktas toks aukštis, jog būtų patogu atsukti ir užsukti vandenį. Visur kur būtina, naudojome sandarinimo juostą – ji įeina į „Laistymo padėjėjo“ komplektą.

Tuomet jaunoji daržininkė kibo tvirtinti laistymo žarnas-vamzdžius (abiems eilėms), tada alkūnę antrajai eilei ir galiausiai užaklino vamzdžių galus.

Galiausiai p. Renata skylmušiu (jį radome pakuotės viduje) padarė daugmaž vienodu atstumu skylutes, tuomet į kiekvieną iš jų įkišo kištukus ir ant jų uždėjo komplektus („ūselius“). „Ūselių“ galus subedė į žemę, prie pomidorų šaknų. Taip buvo parengtos abi eilės. Užtrukta nei daug, nei ilgai – su kavos pertraukėlėmis ir dėmesiu sūnui – apie dvi valandas.

Nuspręsta, kad vanduo sistemai bus paduodamas  iš šiltnamio išorėje esančio vandens rezervuaro. Į jį vanduo per žarną ir naudojant siurblį paduodamas iš netoliese esančio vandens telkinio, tačiau galima naudoti ir kitus sprendimus, pvz. rezervuarą laikyti prie sodo namelio ir jame kaupti lietaus vandenį (tam, žinoma, būtinas lietvamzdis). Tačiau bet kokiu atveju, rezervuaras turi būti tvirtinamas 1 m. virš žemės.  Klaipėdiečiai rezervuarą yra iškėlę netgi dar aukščiau. Taip jie sugalvojo  išnaudoti erdvę po juo ir įrengė dušą. Vanduo dušui tiekiamas iš talpos, kurioje nuo saulės spindulių vanduo įšyla tiek, jog praustis po žemės darbų – tikras malonumas.

Surinktą laistymo sistemą iš karto išbandėme – viskas veikė be priekaištų. Tuo galėjome įsitikinti, kai atsukome sistemos kranelį ir iš žemės ištraukėme vieną kitą komplektą – jais gražiai ir iš lėto lašais kapsėjo vanduo. Taigi, pasirodo, jog „Laistymo padėjėją“ gali susirinkti ir ne profesionalas, tereikia vadovautis instrukcija.

Na, o dabar lauksime pirmųjų rezultatų. Susitarėme, kad sodo ir daržo šeimininkus aplankysime po keleto savaičių. Gerų orų!

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>