Sutikite, kai statote namus, juos įrenginėjate – darote tai pakankamai atsakingai, skiriate tam daug savo laiko ir energijos, o ten, kur reikia specialistų,  kreipiatės į juos. Suręsti namus galime ir savo rankomis, net suprojektuoti, tačiau tam vis viena reikia turėti specialių žinių. Juk norime, kad galutinis rezultatas mus džiugintų, o namai būtų ne tik gražūs ir jaukūs, bet ir saugūs. Kai mūrai jau stovi, neabejotinai imate galvoti, kaip sutvarkyti ir papuošti aplinką apie juos. Ir kas labiau, jei ne lygut ligutėlė veja ar gėlynai, medeliai, krūmynai, jų kompozicija sukuria harmoniją. Tačiau tam, kad tą harmoniją išsaugoti – būtinas tinkamas laistymas, o jei plotai didesni – ir prieš tai kompetentingai parengtas laistymo projektas.

Neretai būtent laistymą, jo projektą paliekame „paskutinei minutei“. Tačiau čia kaip su panašaus tipo kelionėmis – dažniausiai iš to skubėjimo, ką nors pamiršti, praleidi, o kartais pasirodo, kad nei norėjosi tos kelionės, nei ji buvo tinkamu metu. Stichiškumas renkantis laistymo būdą, kuriant jo projektą  – didžiausias pagalys ratuose, kuris gali palengvinti jūsų piniginę ir paleisti vėjais laiką. Apmaudžiausia, jog netinkamas laistymas „išguldys“ gėles, o veja iš vaiskiai žalios pasikeis į šieno spalvą. Jei iš tiesų striuka su laisvomis  valandomis ar tiesiog nėra didelio ūpo gilintis į laistymo projektavimą, parinkimą, geriausia tai patikėti profesionalams.

Na, o jei vis dėlto pasiryžote laistymo sistemą pasirinkti pats – pirmiausia pasidomėkite jų rūšimis. Mūsų augalai ypatingi, jie taip pat turi savo poreikius ir mėgstamą laistymo būdą: laistymo sistemas su lašeliniu vamzdžiu arba sistemas su purkštuvais. Tuomet nuspręskite, kuri, rankinė ar automatinė, laistymo sistema jau pagal Jūsų poreikius ir galimybes yra tinkamesnė. Šių sistemų specifiką ir privalumus rasite mūsų straipsnyje „Iš ciklo „Apie laistymo sistemą paprastai“. II dalis. „Rankinis“ ar automatinis laistymas?“. O trečiasis žingsnis jau turėtų būti skirtas laistymo sistemos projektavimui.

Jei Jūsų laistomas plotas nedidelis, o matote, kad augalams tinkamiausia bus lašelinė laistymo sistema, projektavimo darbo bus mažėliau. Tereikia apskaičiuoti kvadratinius metrus, o perkant laistymo sistemą Jums pasakys, kiek metrų laistymo žarnos ir kitų priedų reikės laistomam plotui „uždengti“. Pats paprasčiausias sprendimas – rinktis rinkinius. Vienas tokių ir populiariausias yra „Laistymo padėjėjas“. Visą informaciją apie jo galimybes rasite svetainėje www.laistymopadejejas.lt arba mūsų straipsneliuose. Smagiausia, kai matai realius pavyzdžius, tad apie tokias patirtis galite pasiskaityti „Projektas „Laistymo padėjėjas šturmuoja šiltnamį“ jau duoda vaisius“.

Na, o jei  vis dėlto automatinė laistymo sistema Jūsų nuomone bus efektyviausia ir su skaičiais nesipykstate, siūlome paanalizuoti straipsnelį „Iš ciklo „Apie laistymo sistemą paprastai“. III dalis. Automatinę laistymo sistemą projektuoju pats“, o tuomet, jei vis dar degsite mintimi viską padaryti pats ir Jums tinkamiausia automatinė laistymo sistema su purkštuvais, pasiaiškinkite, kaip teisingai išdėstyti purkštuvus, atlikti hidraulinius skaičiavimus bei parengti vamzdžių išdėstymo projektą.  Kaip matote,  informacijos daug ir ją nėra lengva įsisavinti, todėl jei dėl ko nors dvejojate ar net jei esate tikras, parašykite ar paskambinkite mums!

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>