Tai jau trečiasis pavasaris, kai jam įsibėgėjus, pradedame projektą, kurio metu padovanojame „Laistymo padėjėjo“ laistymo sistemą. Prieš tai laistymo sistemas įdiegėme ir rezultatus visą vasarą stebėjome dviejų garbingo amžiaus ponių soduose („Išsirinkti laistymo sistemą padeda gerosios praktikos pavyzdžiai“, „Projektas „Laistymo padėjėjas šturmuoja šiltnamį“ jau duoda vaisius“). Šįmet laistymo rūpesčius nusprendėme palengvinti jaunai šeimai iš pajūrio, kuri turi sklypą apie 20 km nuo Klaipėdos. Darbai, mažametis sūnus, pramogos, kelionės  užpildo beveik visas dienas, todėl važinėti iš miesto ir prižiūrėti sodą su daržu ir šiltnamiu – maloni, bet laiką atimanti atsakomybė.

Poniai  Renatai ne tik namuose, bet ir sode mielai padeda vyras, tačiau įtemptas darbo grafikas, darbas šeštadieniais reiškia, kad didžioji dalis sodo  priežiūros gula ant jos pečių. Tiesa, neretai p. Renata į pagalbą kviečiasi savo mamą, tačiau jos mieliau ilsėtųsi ir aptarinėtų moteriškus dalykus obels šešėlyje nei tampytų sunkius vandens kibirus, tad išgirdusi apie „Laistymo padėjėjo“ galimybes, p. Renata nedvejodama nusprendė išbandyti jas savo sodo šiltnamyje.

„Laistymo padėjėją“ nuspręsta montuoti šiltnamyje, nes ten auga pomidorai, kuriems lašelinė laistymo sistema yra kaip tik tai, ko reikia.  Jauna, bet itin racionalaus proto p. Renata nusprendė iš šešių dvi eiles pomidorų laistyti tradiciškai ir rudeniop palyginti rezultatus. Beje, pirmuosius moteris pajuto iš karto – tą savaitgalį jai laistyti nereikėjo. Už ją tai padarė „Laistymo padėjėjas“. Išduosime paslaptį, kad įjungusi sistemą, jaunoji mama dar spėjo ir iki pajūrio nuvažiuoti.

P. Renatą projektui pasirinkome neatsitiktinai. Iš tiesų, ieškome moters, kuri ryžtųsi pati sumontuoti sistemą. Iš pradžių sudvejosi, bet pamačiusi sistemą savo akimis ir paprastai, aiškiai pateiktą instrukciją, sutiko išbandyti save ir, tiesą sakant, mus –  ar tikrai sistemą savarankiškai sumontuoti  gali kiekvienas. Apie tai, kaip jai tai sekėsi – kitame mūsų straipsnyje.

Beje, visą eksperimento laiką filmuotą ir fotografuotą medžiagą, įspūdžius talpinsime ne tik čia, juos galėsite rasti ir www.taupuslaistymas.lt Facebook‘o profilyje.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>