Pagaliau taip ilgai laukta tikroji šiluma jau čia. Dar tik kelios dienos pavasariškų orų, o jau galime pamatyti, kaip parduotuvėse, turguose prie sodo ir daržo reikmenų, sėklų, žemių ir trąšų būriuojasi pirkėjai. Tikime, kad sezonui ruoštis pradėjote ir anksčiau, bet šį savaitgalį – jau esate nusiteikę iš peties padirbėti. Vis dėlto, patarsime būti atidiems ir tikriems, kad naktinės šalnos negrįš. Kadangi prognozės neretai mus apgauna, geriausia vadovautis ženklais, kuriuos parodo pati gamta. Sakoma, kad saugiausia sėti ankstyvąsias daržoves, kai sužydi šalpusnis.

Na, o laukdami kol šalpusnis sugeltonuos, galima artimiausias laisvas dienas dar skirti aplinkos tvarkymui, būtinų padargų, priemonių įsigijimui. Tarp jų, jei dar nenusprendėte, turėtų būti ir laistymo sistemos pasirinkimas. Žinoma, prieš renkantis laistymo sistemą turėtumėte jau būti nusprendę, ką auginsite. Neabejojame, kad greičiausiai tai jau esate padarę ir Jūsų namų palangės žaliuoja visokiais daigeliais. Juos į nuolatinę vietą bus galima persodinti, kai praeis šalnų pavojus.

Taigi, prieš įsigyjant laistymo sistemą, svarbiausiai yra atsakyti į keletą klausimų. Pirmiausia, o kokius gi augalus ketinate auginti. Tai svarbu, nes vieniems jų tinka lašelinis laistymas (šį laistymą mėgsta dauguma augalų, o ypač rožės ir pomidorai), kitiems – laistymas purkštuvais (pvz. agurkams, salotoms, salierams, morkoms, kopūstams ir pan.). Antrasis klausimas – ar toje vietoje, kur įrengtas jūsų daržas ar sodas yra elektra. Jei ne, tada reikėtų rinktis lašelinę laistymo sistemą, kuri gali veikti dviem būdais:  ir esant vandentiekio slėgiui, ir veikiant gravitacinei jėgai. Daugiau apie tai galite rasti informacijos tinklapyje www.laistymopadejejas.lt

Ir trečia, reikėtų įvertinti, ar pakankamai dažnai galėsite lankyti savo augalus, jog jie neperdžiūtų. Jei ne, tuomet reikėtų pagalvoti apie automatinę arba lašelinę arba purkštuvų principu veikiančią laistymo sistemą.

Jei kyla klausimų ir nežinote, kuri sistema vis dėlto geriausiai atitiktų Jūsų poreikius – rašykite mums čia arba FB profilyje.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>