Praėjusiuose straipsniuose daug kalbėjome apie tai, kaip galėtumėte palengvinti laistymo procesą. Pamenate, analizavome įvairias laistymo sistemas, požeminius ir antžeminius rezervuarus, ieškojome, kurios sistemos būtų taupios, efektyvios ir tausotų jūsų gerą nuotaiką, sveikatą. Šiame straipsnyje pristatysiu dar vieną priemonę, kuri padės jums prižiūrint gėlynus, sodą, veją. Tai vandens kolonėlė.

Vandens kolonėlė

Vandens kolonėlė

Įsivaizduokime, kad turite plotelį aplink savo namus: alpinariumas, ligutėlė veja, tobulai apkarpyti krūmai, vaismedžiai, daržovių, žolelių ir gėlių kombinacijos stebina dažną praeivį ir kelia pavydą kaimynams. Visa tai – jūsų darbas, nors ne kiekvienas supranta, kiek laiko sugaištate tam, kas kiekvieną dieną džiugina ir jus, ir prašalaičius. Tarp daugybės priežiūros darbų – ir laistymas, kuris apkarsta, jei vasara karšta ir tenka nemažą dalį rytų paaukoti kibirų tampymui.

Vandens kolonėlė

Vandens kolonėlė

Jei taip susiklostė, kad neturite nei vandens rezervuarų, nei laistymo sistemų ir laistymui naudojate vandentiekio vandenį, pagalvokite apie vandens kolonėles, kurios ne tik palengvina laistymą, bet ir yra estetiškos, kiekvieną sodą ar plotą prie namų paverčiančios išskirtiniu.

Vandens kolonėlė

Vandens kolonėlė

Stilizuotos vandens kolonėlės praverčia ir po darbų – patogu nusiplauti rankas, o jei mėgstate leisti laiką sode su draugais,  artimaisiais – ir prieš, po pietų ar vakarienės. O štai karštą vasaros dieną prie vandens kolonėlės galite primontuoti dušą – paprasta, bet originalu.

Vandens kolonėlė

Vandens kolonėlė

Naudotis kolonėle ir papildomais priedais labai paprasta. Prie vandens kolonėlės primontuokite laistymo žarną ir pirmyn. Jums bus daug paprasčiau judėti, jei dar turėsite ir specialų vežimėlį vežtis žarnai. Susitvarkyti taip pat lengva – tiesiog apvyniokite žarną aplink prie kolonėlės primontuotą laikiklį.

Vandens kolonėlė

Vandens kolonėlė

Beje, yra kolonėlių, kurios kartu papildomomis detalėmis gali būti tvirtinamos prie sienos – tai dar vienas modernus sprendimas jūsų namams. Paprastai gamintojai siūlo nesudėtingus sujungimus, tad vartotojas gali pats primontuoti laistymo žarnos laikiklį, kriauklę, dušo laikiklį ir visas kitas kolonėlės detales.

Vandens kolonėlė

Vandens kolonėlė

Vandens kolonėlių yra įvairiausių: modernaus, senovinio dizaino, iš plastiko, iš nerūdijančio plieno, ketaus. Atitinkamai skiriasi ir kaina – nuo 280 iki 8000 litų. Tačiau kolonėlės gali skirtis ne tik stiliumi, bet ir veikimo principu. Štai pirmajame filmuke kolonėlei reikalingą slėgį sukuria elektra (reikalingas siurblys). Vanduo į šią kolonėlę patenka iš vandentiekio arba siurblinės. Antrajame – reikalingą slėgį sukuria žmogus, pumpuodamas rankomis. Vanduo į šią kolonėlę patenka iš šulinio arba rezervuaro.

Vandens kolonėlė I

Vandens kolonėlė II

Vandens kolonėles tikriausiai esate matę ir savo mieste. Savivaldybės ne visur gali nutiesti vandens tiekimo linijas, tad ten, kur jų vis dar nėra, stovi senos vandens kolonėlės.

Vandens kolonėlė

Vandens kolonėlė

Senąsias vandens kolonėles ketinama po truputį naikinti, nes jomis piktnaudžiauja tie, kurie neturi pinigų susimokėti už vandenį. O štai kituose Europos miestuose tokios kolonėlės yra išsaugomos, jog per karščius miestiečiai ir turistai galėtų atsigaivinti vandeniu.

Beje, sakoma, kad anksčiau prie miesto vartų ar dvarų prieigų visuomet būdavo įrengiami kokie nors vandens šaltiniai, kad svečiai turėtų kur nusiplauti rankas ir atsigerti. Tai buvo sveikatos ir svetingumo ženklas.

Pažymėta kaip:
 
Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>