Norime to, ar ne, bet metų laikai keičia vieni kitus, o dienos ne bėga, bet šuoliuoja. Atrodo visai neseniai džiaugiamės žydinčia gamta, visa aplink žaliavo, brendo. Prisiminkite, kaip prižiūrėjote ir laistėte kiekvieną daigelį – kas laistytuvu, kas laistymo sistema pasinaudodamas.  Bet štai visai neseniai atšventėme Žolinę, kuri senovėje buvo skirta atlikti apeigoms didžiajai deivei gimdytojai Ladai, atiduodant užaugusio ir subrendusio derliaus aukas. O po savaitės kitos po kojomis jau šiugždės lapai ir.. Nepasiduokite niūrioms nuotaikos. Nepamirškite, kad vasarišką nuotaiką galite išsaugoti augindami gėles ir žoleles balkone arba terasoje.

Balkonas

Balkonas

Balkonas, terasa – tai vieta, kuri gali jus priartinti prie gamtos. Žinoma, tam reikės šiek tiek pastangų, bet patikėkite, temstant ir vėstant, vis dar žydintys augalai džiugins jus ir atitolins pilkumą. „Žydintis“ balkonas tai ir puošmena, nė vienas praeivis nepraeis nepastebėjęs kinių astrų, nasturtų ar medetkų. Be to, augalai, sugerdami anglies dvideginį,  į aplinką išskiria deguonį ir taip valo orą. Ypač tai aktualu gyvenantiems miestuose.

Gėlė

Gėlė

Taigi, artėjant rudeniui, vasarinius augalus keičia rudeniniai, kurie žydi nuo vasaros pabaigos iki spalio vidurio ir yra atsparūs šalčiui. Rūkoriai turėtų žinoti, kad rudenį puikiai auga ir nuostabius kvapus skleidžia kvapnusis tabakas. Ką daryti, kas jūsų balkonas būtų stilingas? Pirmasis patarimas – nepersistengti. Rudeninei gėlių kompozicijai, kuri būtų saikinga ir kuriai nereikėtų ypatingos priežiūros (oh, tas miesto tempas!), rekomenduočiau rinktis dvi arba tris augalų rūšis, pvz.,  raudonai, geltonai, baltai žydinčias chrizantemas ir viržius, kurie iki rudens pabaigos džiugins ir puoš jūsų balkoną violetine, rausva arba balta spalva.

Chrizantemos

Chrizantemos

Žinoma, visomis spalvomis jūsų gėlynai žydės, jei tinkamai juos prižiūrėsite ir nepamiršite laistyti. Šiandien laistymo sistemų gamintojai vartotojams siūlo specialius laistymo rinkinius gėlėms auginamoms vazonuose balkone ar terasoje, taip pat – prie namų, sodo namelio ir pan. Šie laistymo rinkiniai patogūs tuo, kad juos paprasta susirinkti pačiam, nereikia jokių papildomų įrankių ir klijų, jei būtina, galima rinkinį išplėsti. Detalės užima nedaug vietos, lengvos, beveik nepastebimos.

Laistymo rinkiniai

Laistymo rinkiniai

Kokia  sistema tinka jums, turėtumėte nuspręsti įvertinę savo augalų pomėgius. Pasidomėkite, iš kokių vietų jūsų augalas kilęs, kiek jam reikia drėgmės ir kaip jis mėgsta „atsigerti“ – purškiamas ar laistomas, tad atitinkamai rinkitės laistymo rinkinius su purkštuvais  arba su individualiais lašintuvais. Paprastai šie rinkiniai tiesiogiai jungiami prie namo vamzdžių, gamintojai visuomet prideda vandens čiaupo adapterį.

Laistymo rinkiniai

Laistymo rinkiniai

Tiesa, dar nepamirškite, kad gėles kartas nuo karto reikia „maudyti”. Dulkių sluoksnis ant jų lapų atrodo neestetiškai ir truko joms augti. Sakoma, kad tam tinka  2-3% žaliojo muilo tirpalas. Plauti reikėtų kempine kiekvieną lapelį iš viršaus ir iš apačios, taip pat stiebą ir šakutes. O pačioje pabaigoje dar apipurkškite gėles švariu vandeniu.

Laistymo rinkiniai

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>