Artėjantis sezonas gėlių, daržovių, uogų augintojams, sodininkams, miškininkams yra ir džiaugsmas, ir rūpestis. Prisipažinkime, kad kartais užmirštame palieti keletą gėlių namuose, o ką daryti tiems, kurie turi prižiūrėti didžiulius plotus ir tai yra ne tik malonumas, bet ir pragyvenimo šaltinis?

Lašelinis laistymas

Lašelinis laistymas

Sakoma, kad laistymas – ir mokslas, ir menas. Sudėtinga? Bus daug paprasčiau, jei patikėsite laistymą aukštosioms technologijoms, o patys mėgausitės rezultatais. Kalbu apie lašelinio drėkinimo sistemą, kuri ypač tinka tiems, kurie neturi specialių įgūdžių šioje srityje ir kiekvieną savo valandą bei vandens kubą vertina pinigais.

Lašelinis laistymas

Lašelinio laistymo sistema

Lašelinė laistymo sistema tinka ir augalų mylėtojams, kuriems rūpi, jog jų augalai jaustųsi gerai. Toks laistymo būdas užtikrina, kad vanduo ir maistingosios medžiagos bus tolygiai paskirstytos kiekvienam augalui, ar tai būtų gėlė, ar uoga, ar medis. Taigi, kuo labiau stengiamės dėl augalų, tuo geresnė jų kokybė ir atitinkamai – didesnis kiekis. Tiesa, lašelinis laistymas geriausiai tinka augalams nemėgstantiems laistymo ant lapijos.

Gyvenate sausringose vietose ar ten, kur nepalankios oro sąlygos? Ne bėda. Lašelinis drėkinimas – puikus sprendimas. Naudojant šią sistemą neprarandate nė vieno vandens lašo, kiekvienas jų pasiekia augalų šaknis.

O kam patinka piktžolės? Na, nebent jos gražios ir auga ne jūsų gėlyne ar darže.  Paprastai laistydami patys paliejame ir tai, kas norime, kad augtų ir duotų mums vaisių ar džiugintų akį, ir tai, ką kas savaitę turime išravėti. Lašelinio laistymo technologija, užtikrinanti, kad laistote tik savo numylėtinius/-es, leidžia sumažinti dienų skaičių, kurias skiriate ravėjimui.

Lašelinis laistymas

Graži piktžolė

Beje, šiandien mes vis dažniau kalbame apie ekologiją. Lašelinis laistymas leidžia sumažinti naudojamų chemikalų kiekį, nes specialūs trąšų dozatoriai juos paskirsto daug tikslingiau. Pasirūpinkite savo, savo vaikų, draugų, visų mūsų sveikata!

Lašelinis laistymas

Ekologiški produktai. Nuotrauka E. Aleksandravičiūtės

Nepamirškite ir kitų vandenį taupančių priemonių: dirvos mulčiavimo ir purenimo. Nepatingėkite apdėti dirvos organinėmis medžiagomis (pjuvenomis, durpėmis, šiaudais, lapais ir kt.). Mulčiuotos dirvos paviršius nepasidengia pluta, iš jos išgaruoja nedaug vandens, mažiau želia piktžolės. Kitas būdas, kurį siūlau – išpurenti dirvą ir ypač po lietaus. Purenant suardomi kapiliarai, kuriais drėgmė iš gilesnių sluoksnių kyla į žemės paviršių. Suardžius kapiliarus, drėgmė dirvoje išlieka ilgiau.

Kaip veikia lašelinė laistymo sistema?

Lašelinė laistymo sistema susideda iš lašelinių vamzdžių, kurie išvedžiojami darže, gėlyne, sode ir pan. Į vamzdžius montuojami specialūs komponentai, kurie ir pasiekia augalų šaknis. Vanduo į kapiliarinį vamzdį patenka iš vandens rezervuaro.

Lašelinis vamzdis

Lašelinis vamzdis

Lašelinio vamzdžio komponentai

Lašelinio vamzdžio komponentai

Plačiau apie tai, kaip susimontuoti šią sistemą pačiam, skaitykite kituose mūsų straipsniuose arba nelaukite ir pamatykite parodoje „Resta2011“ UAB „Maidina“ stende. Į visus jūsų klausimus atsakysiu aš – Andrej Klunduk. Paroda vyks 2011 m. balandžio mėn. 13 -16 dienomis Lietuvos parodų centre LITEXPO (Laisvės pr. 5). Laukiame Jūsų!

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>