Turite daržą? Šiltnamį? Sodą? Nedidelį ūkį? Dar neturite, bet svajojate apie tai, kaip atgytų jūsų kūnas ir siela, jei turėtumėte savo gėlyną ar daržą? Iš tiesų, fiziniai pratimai suaktyvina mūsų širdies darbą, mankština kūno raumenis, o grynas oras, graži aplinka ramina, sukuria gerą nuotaiką.

vandens talpos

Gera nuotaika sode

Deja, sodas ir daržas yra susijęs ne tik su malonumais, bet ir išlaidomis, įvairiais lauko darbais. Vienas iš jų – laistymas. Apie lašelinę laistymo sistemą, kuri taupo laiką, vandenį bei pasižymi kitais privalumais, rašėme jau anksčiau. Bet ar žinojote, kad ji taupo ir energiją, nes veikia be vandens siurblio?

vandens talpos

Lašelinė laistymo sistema

Pasirinkdami laistymą be siurblio sutaupysite ne tik energiją ar degalus. Atminkite, kad  vandens siurblys genda, jį reikia prižiūrėti ir taisyti, būtina saugoti, nes be priežūros palikta įranga vilioja ilgapirščius. Be to, taupydami energiją taupote ne tik savo pinigus, bet ir esate draugiški aplinkai.

Naudodami laistymo sistemas galite pamiršti ir sunkių kibirų nešiojimą. Dažnai darbus sode ar darže aptemdo sunkūs fiziniai darbai – jie kartais baigiasi nugaros skausmais. Tad, kam alinti savo sveikatą ir gadintis nuotaiką darbais, kurių galima išvengti?

vandens talpos

Lašelinis laistymas

Kaip vanduo iš rezervuaro pasiekia augalus?

Lašelinė laistymo sistemos šerdis ne siurblys, kaip daugumoje kitų sistemų, o į 1 metro aukštį pakeltas vandens rezervuaras.Vanduo, veikiamas gravitacijos jėgas, teka per vožtuvą, filtrą, paskirstymo vamzdį, o tuomet per lašelinius vamzdžius pasiekia kiekvieno augalo šaknis.

vandens talpos

Sistemos veikimo principas

Kiti tokios sistemos privalumai, jog ją paprasta įrengti pačiam, nesudėtinga prižiūrėti, valyti. Visiškai nebūtina turėti specifinių žinių ar būti laistymo įrangos specialistu. Jog galėtumėte laistymo sistemą susimontuoti patys, užtenka atidžiai įsigilinti į lašelinės laistymo sistemos komplekto instrukciją.

vandens talpos

Lašelinis laistymas

Plačiau apie tai, kaip sutaupomas vanduo ir Jūsų laikas naudojant lašelinį laistymą, rasite praėjusios savaitės straipsnyje „Sutaupykite laiką ir vandenį nenumarindami augalų“.

Kaip paprasta sumontuoti šią sistemą pamatysite mūsų sukurtame filmuke.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>