Dekoratyviniai medžiai ir krūmai, gėlynai, gyvatvorės, daržai, šiltnamiai,
vazonuose ir konteineriuose pasodinti augalai – visi jie reikalauja papildomos priežiūros ir ypatingo laistymo arba drėkinimo. Šiam tikslui sukurta daug įvairių mikroirigacijos prietaisų. Tai ir kapiliariniai lašintuvai, ir mikropurkštuvai.

Kokia nauda iš mikroirigacijos?

mikroirigacija

Kapiliarinis vamzdis

mikroirigacija

Kapiliarinis vamzdis

mikroirigacija

Kapiliarinis vamzdis

-    Pirma, didelis taupumas, nes vanduo iškart pasiekia augalų šaknų sistemą. Didelė augalų įvairovė lemia skirtumus tarp atskirų augalų vandens poreikio. Vieniems reikia daugiau vandens, kitiems mažiau, vienus reikia dažniau laistyti, kitus rečiau, vieniems reikia rūgštaus vandens, kitiems šarminio, žodžiu, kiekvienam dekoratyviniam augalui reikalingas individualus laistymo būdas. Todėl visus laistyti vienodu vandens kiekiu yra neteisinga, be to, taip laistant galima net pakenkti savo numylėtiniams. Bet kaip palaistyti augalą su giliai į žemę prasiskverbusia šaknų sistema ir nešvaistyti vandens? Tam yra skirtas lašelinis laistymo būdas.
-    Antra, neplinta ligos. Labai paprastas pavyzdys – rožės. Laistant rožyną paprastais  purkštuvais iš viršaus ant lapijos, augalai pradeda sirgti miltlige. Tuo tarpu rožynai, kur laistymas vyksta per lašintuvus šia liga neserga. Laistymas ant lapijos netinka daugeliui augalų, tokiu kaip: azalijos, pomidorai, braškės. Ir atvirkščiai, nemažai augalų, kaip: rododendrai, salotos, mėgsta laistymą ant lapijos. Tačiau purškimas turi būti labai smulkus, kaip dulksna. Tokiu atveju patariama naudoti mikropurkštuvus.
-    Trečia, prie kapiliarinės sistemos galima prijungti trąšų dozatorių ir patręšti augalus. Tręšimas naudojant trąšų dozatoriumi yra labai naudingas dėl savo tikslumo, o pats dozatorius tai ekonomiškas tręšimo būdas, kurio dėka sutaupoma iki 50 proc. trąšu.
-    Ketvirta, taupomas laikas, nes tiksliai ir preciziškai laistant rankomis reikėtų paaukuoti nemažai savo dėmesio, laisvalaikio ir nervų.

Kokie yra mikroirigacijos prietaisai?

mikroirigacija

Kapiliarinis vamzdis

Tai kapiliariniai vamzdžiai, individualūs lašintuvai ir mikropurkštuvai.

Kapiliarinis vamzdis

mikroirigacija

Kapiliarinis vamzdis

puikiai tinka laistyti tiems augalams, kurie nemėgsta lapijos drėkinimo ir auginami daržuose, soduose, dekoratyvinių medžių bei krūmų plantacijose. Skirtingai nei laistymo linijas be slėgio kompensacijos, jį galima naudoti teritorijose su dideliais šlaitais. Slėgio kompensacija garantuoja tolygų vandens paskirstymą iš lašintuvų. Tai ypač aktualu, kai reikia tinkamai aprūpinti augalus vandeniu.

Individualūs lašintuvai

Individualūs lašintuvai

Individualūs lašintuvai

pritaikyti daigynams ir augalinėms kultūroms, kurias reikia tiksliau drėkinti.

 

 

 

 

 

 

 

Mikropurkštuvai

Mikropurkštuvai

Mikropurkštuvai

naudojami gėlynams, dirvai po medžiais ir krūmais laistyti bei drėkinti, rūkui sudaryti šiltnamiuose arba polietileniniuose tuneliuose, taip pat nuo šalnų sodininkystėje.

Apie autorių:

Andrej Klunduk

Andrej Klunduk - 20 metų veikiančios UAB „Maidina“ vadovas, įvairių seminarų apie praktinį, taupų laistymą autorius, projektų www.taupuslaistymas.lt, www.laistymopadejejas.lt iniciatorius ir globėjas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

*


*

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>